phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

ZELENÍ

* Jan Beránek: Poděkování členům Strany zelených

Vydáno dne 25. 09. 2005 (5103 přečtení)

Předneseno na sjezdu Strany zelených v Pardubicích v sobotu 24. září 2005. Tento text se neobjevil v mailingu Strany zelených a byl pravděpodobně zcenzurován. Alespoň do 26. 09. 2005 do 16:30 nikde nebyl, byť pan Beránek jej odeslal v 09:49. Objevil se 7 minut po zveřejnění této kritiky :-)

Jan Beránek: Poděkování členům Strany zelených

Předneseno na sjezdu Strany zelených v Pardubicích v sobotu 24. září 2005

       Děkuji všem za spolupráci během více než dvou let, kdy jsem ve Straně zelených zastával funkci předsedy. Byla to pro mne zásadní a nová životní zkušenost.

       Během těch dvou let prošla strana zásadními změnami, které považuji za jednoznačně pozitivní. Podařilo se konsolidovat hospodaření strany a dlouhodobě ji dostat do kladných čísel, vtisknout jí ucelený a zajímavý program Vize ekologické demokracie, znásobit preference a v očích veřejnosti i médií dostat Stranu zelených před brány sněmovny. S Jaromírem Štětinou jsme vyhráli historicky první mandát v senátu, stejně jako dvě křesla v krajském zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

       Za to, co se nám povedlo, chci v prvé řadě jmenovitě poděkovat Jakubu Patočkovi, bez kterého by reforma Strany zelených a prospěšné změny v ní ani nezačaly.

       Dále děkuji členům dvou předsednictev, kteří se mnou na oživení Strany zelených konstruktivně spolupracovali: Janě Ulbrychové, Pavlu Brzobohatému, Janě Drápalové, Milanu Smržovi, Tomáši Tožičkovi a Janu Korytářovi.

       Jmenovitě chci také poděkovat volebnímu týmu Jaromíra Štětiny, jehož vítězství považuji za jeden z našich průlomových úspěchů. Volební manažerkou byla Daniela Matějková, s níž úzce spolupracovali Matěj Stropnický, manželé Lomovi, Petr Šafařík a další.

       Děkuji také mnoha lidem v regionech a v místních organizacích, které zde ani nemohu vyjmenovat, protože seznam by byl příliš dlouhý. Doufám, že těmto lidem budu moci poděkovat osobně v příštích týdnech a měsících.

       V neposlední řadě děkuji také svým nepřátelům ve straně, protože poznávám pravdivost verše z písničky Radůzy: nejlepší učitel, ať už chtěl anebo nechtěl, byl můj nepřítel. A naučil jsem se skutečně hodně.

       Na závěr musím říct několik slov s výhledem do budoucna. Někteří kolegové mi vyčítali, že nebojuji s plným nasazením za obhájení předsednické funkce. Jiní mi vytýkali, že jsem sám neustoupil už dříve. Stejně tak vím, že někteří kolegové zvažují založení nové politické struktury a scházejí se k tomu v neděli Hradci Králové, někteří ze strany a z politiky odešli úplně, další se rozhodli zůstat.

       Každý má svůj názor a rozhoduje se svobodně, a to je dobře, nikomu nic nevyčítám. Doufám proto také, že ani mně nikdo nebude vyčítat můj názor a mé rozhodnutí.

       Já jsem se rozhodl ve Straně zelených zatím zůstat. Chci sledovat, kam se bude dál ubírat její vývoj, a upozorňovat na to, když tento směr budu považovat za špatný. V tuto chvíli mi leží na srdci zejména úroveň naší vlastní politické kultury, důslednost i podoba programu a politická volební strategie, o kterých jsem na sjezdu již podrobně mluvil.

       Ještě jednou děkuji.

       Jan Beránek

P.S. Ještě jednou dobrý den,

omlouvám se, v roztržitosti způsobené únavou jsem zapomněl písemně poděkovat ještě několika důležitým lidem, a to z Ústřední revizní komise.

Měli zásadní podíl na zmapování a nápravě hospodaření Strany zelených v minulosti a v obtížných vnitrostranických střetech nestranně dbali na dodržování pravidel hry a slušnosti uvnitř strany: Ditě Horové, Andreje Herbrychové, Tomáši Adamovi a Františku Křístkovi.

Jan Beránek


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,