phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

ZELENÍ

* Vrátí se vyloučený Horáček komínem?

Vydáno dne 19. 09. 2005 (4548 přečtení)

24. září, první den mimořádného sjezdu Strany zelených, to bude právě rok a pět měsíců, co byl svou základní organizací ZO Praha 1 vyloučen Milan Horáček, do předloňského dubna člen německé i české SZ.

Vrátí se vyloučený Horáček komínem?

10. 9. 2005, Autor: Jura Lom

24. září, první den mimořádného sjezdu Strany zelených, to bude právě rok a pět měsíců, co byl svou základní organizací ZO Praha 1 vyloučen Milan Horáček, do předloňského dubna člen německé i české SZ.
Dnes sílí hlasy, které se snaží Horáčkovo chování během předvolební kampaně do EP bagatelizovat, přičemž pan Horáček se je nikdy nepokusil přehodnotit nebo se dokonce omluvit. V krátkosti, pro přehlednost v bodech, se tedy vrácíme k počátku naší předvolební kampaně do Evropského parlamentu.

  • V prosinci 2003 navolila Republiková rada Strany zelených čtyři lídry na kondidátku pro volby do Evropského parlamentu. Na svém dalším jednání v Pardubicích pak obsadila zbývajících 28 míst na kandidátce

  • Rozjíždí se přípravy na volební kampaň. Mimo jiného je například dohodnuta podpora naší kandidátce od horolezce a zeleného EMP Reinholda Messnera. Je připravena Messnerova návštěva Prahy; jeho vystoupení v televizi, beseda, autogramiáda, atd.

  • Leden a počátek února 2004--V Ekolistu, Neviditelném psu, Britských listech, Večerníku Praha a jinde se objevuje text, kde Milan Horáček konstatuje, že nehodlá spolupracovat s „většinovým vedením SZ“ a doporučuje nevolit Stranu zelených. Dopis adresovaný několika desítkám význačných západoevropských zelených politiků obsahuje pomluvy a nepodložená obvinění na adresu vedení české Strany zelených a volebního lídra naší kandidátky. Milan Horáček také nelení, obchází ty naše kandidáty, na které má vliv přes Böllovu nadaci, kterou v Praze reprezentuje, a přemlouvá je, aby z kandidátky odstoupili.

  • Základní organizace Praha 1 se během ledna, února, března a první poloviny dubna pokouší svého člena Milana Horáčka kontaktovat. Posílá mu e-maily, telefonuje, žádá jej, aby přišel na schůzi a vysvětlil spolustraníkům motivaci svého kuriózního jednání. Pan Horáček neodpovídá, pravděpodobně nepovažuje spolustraníky za sobě rovny.

  • 24 dubna se schází schůze ZO Praha 1, aby posoudila jak postupovat vůči svému nespolupracujícímu členu. Po bouřlivém rokování je Milan Horáček svou základní organizací vyloučen pro soustavné poškozování české Strany zelených během předvolební kampaně

  • Nastává kolotoč, kdy se pražská revizní komise snaží zpochybnit výrok ZO Praha 1 tvrzeními o údajných procedurálních pochybeních, ZO Praha 1 se proti výrokům pražského KRKu odvolává k Ústřední revizní komisi, ta potvrzuje správnost postupu ZO Praha 1, krajská revizní komise hladá nové důvody a kličky...

  • Mezitím, co Milan Horáček a část straníků zrazují občany od volby kandidátky vlastní strany, další Zelení vkládají nemalé úsilí do předvolební kampaně. Reinhold Messner na poslední chvíli ruší svou účast na kampani s obavou, aby "nevstupoval do vnitrostranických sporů nejspš netuše, že do nich tímto šlápl vpravdě razantně.
    Strana zelených získává i přes úsilí své páté kolony 3.18 % hlasů, Milan Horáček je zároveň do Evropského parlamentu zvolen za Sasko. A po celém tom divadle zůstává nepříjemná pachuť "standardního" politického prostředí.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jura Lom | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,