phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

ZELENÍ

* Posledni kapka - Stanovisko k jednání krajské konference SZ v Praze dne 18. 9. 2005

Vydáno dne 18. 09. 2005 (4678 přečtení)

Jako příznive Strany zelených jsem po dnešní Pražské konferenci Strany zelených totálně znechucen a zhnusen. Zažil jsem praktiky manipulací, neomaleného chování a naprosté absence pojmů „lidská slušnost“. Praktiky zcela srovnatelné se současnou politikou, které nelze nazvat jinak, než že „politika je svinstvo“. Bravo soudruzi Štěpánku, Uhle, Bursíku, Hrdino a další ...

Posledni kapka - Stanovisko k jednání krajské konference SZ v Praze dne 18. 9. 2005


V neděli 18. 9. 2005 se sešla v Praze krajská konference Strany zelených. Jednání bylo od počátku poznamenáno napětím a formálními průtahy ze strany frakce, která svými kořeny sahá k Otevřené platformě Petra Uhla. Typické bylo, že členové této frakce se na schůzi hrnuli do orgánů, o nichž se domnívali, že v nich budou moci ovlivňovat průběh jednání, ale nenašel se však mezi nimi již nikdo, kdo by byl ochoten pořídit zápis.

Když se konečně po více než dvou hodinách jednání dospělo ke schvalování programu konference, jež byl předložen předsednictvem všem členům strany a to řádně několik dní před konferencí, došlo ze strany mandátové komise k manipulaci s dodatečně předloženými návrhy, jejímž cílem bylo celý program pozměnit a zařadit jako jeden z prvních bodů odvolání krajské rady a naopak vyhnout se bodu jednání o mimořádném sjezdu.

Tento nově vložený bod navrhovala doplnit - poopravit jedna z členek ZO Praha 1, úctyhodná dáma pokročilého věku. Když žádala vysvětlení, jak je možné, že její návrh na diskusi o mimořádném sjezdu, což považovala za záležitost prvořadého významu, je odsouván do bodu různé, Petr Štěpánek, který předsedal schůzi, ji ani nenechal domluvit a neomaleně ji soustavně překřikoval a překřičel, a to za mlčenlivého přihlížení vrcholných funkcionářů strany: předsedy RKO Petra Hrdiny, členky RKO Evy Tylové, členky předsednictva Dany Kuchtové a člena předsednictva a kandidáta na nového předsedu strany Martina Bursíka.

Předpokládám, že tento incident bude zapomenut a jednání konference bude shledáno právoplatným, koneckonců jednací řád ani stanovy nám neukládají, že se máme chovat jako lidé. Pro mě však byla nikým nebržděná neomalenost Petra Štěpánka definitivním důkazem, že SZ přestává být politickým subjektem schopným stát se skutečnou alternativou těm politickým stranám, které způsobily, že se u nás říká: politika je svinstvo“.

Možná, že jako člověk předsedající schůzi, jednal Petr Štěpánek v souladu s jednacím řádem. Jako mladík, který neurvale křičí na starší ženu a nenechá ji domluvit, však jednal z obyčejného lidského hlediska naprosto nepřijatelně. Dávám přednost lidskosti před předpisy.

Děkuji tímto všem členům SZ, s nimiž jsem měla tu čest spolupracovat, za spolupráci a podporu a děkuji kolegům z krajské rady. Odcházím ze SZ, protože se z ní stává kolbiště, na kterém lidskost a slušnost neznamená nic. Nevadí mi, že se tím potvrdí nálepka, kterou jsem z Otevřené platformy Petra Uhla dostala před Olomouckým sjezdem: „moralistka nevhodná pro politické funkce“...

Olga Lomová


[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 44 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,