phpRS
Dnešní datum: 13. 06. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  ÄŚerven  >>
PoÚtStČtPáSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* Válka ve Straně zelených pokračuje!

Vydáno dne 27. 06. 2005 (6674 přečtení)

Jan Beránek, předseda Strany zelených popisuje průběh Republikové rady tuto neděli v Havlíčkově Brodě.

Válka ve Straně zelených pokračuje!

Napsal Jan Beránek, neděle, 26 června 2005

ImageImageRozhodl jsem se dnešní jednání Republikové rady Strany zelených ukončit neprodleně po jejím zahájení, protože tento orgán nyní postrádá ke svému jednání legitimitu. Důvodem je neoprávněné zrušení mandátu delegátky Daniely Matějkové revizními orgány strany. Po ukončení jednání republikové rady jsem otevřel neformální jednání s přítomnými delegáty o cestách z patové situace, v níž se Strana zelených nachází.

Daniela Matějková byla zvolena členkou republikové rady v březnu 2005 na pražské krajské konferenci, které se účastnilo několik desítek delegátů. Ačkoli na místě nikdo nevznesl námitky proti konání či průběhu konference, tři týdny po té a čtyři dny před jednáním republikové rady pražská revizní komise prohlásila krajskou konferenci včetně volby Daniely Matějkové svévolně za neplatnou.. Pražská revizní komise:

- v rozporu se stanovami konferenci zneplatnila,
- neopatřila si podklady ani na své jednání krajskou předsedkyni nepozvala.
- jednala v nesprávném složení (přičemž právě jejím neoprávněným členem je osoba, která za přihlížení dalších členů Strany zelených včetně předsedy ÚRK udeřila pěstí těhotnou ženu).

Z okolností i průběhu jednání je účelovost počínání pražské krajské revizní komise zcela zřejmá. Zřejmý je také důvod pro zrušení mandátu Daniely Matějkové. Strana zelených je rozdělena na dvě křídla. Zatímco pražská předsedkyně patří k jednomu z nich, pražská revizní komise kompletně sestává z členů, kteří se hlásí k opoziční skupině.

Vzhledem ke svévoli rozhodnutí Pražské revizní komise jsem měl za samozřejmé, že Ústřední revizní komise je nestranně posoudí a zruší. Skutečnost, že je naopak potvrdila, považuji za bezprecedentní a naprosto nepřijatelnou. Ústřední revizní komise přitom sama opakovaně jednala za okolností, kvůli nimž „zneplatnění“ pražské konference potvrdila. Na některá jednání ÚRK dokonce prokazatelně nebyl jeden její člen pozván.

Nejedná se o první případ, kdy ÚRK překračuje své pravomoci a vydává rozhodnutí nepodložená stanovami, ale tento je zlomový. Ohrožuje samy základy demokratického fungování Strany zelených, neboť Ústřední revizní komise, která má být nejvyšším strážcem formálních pravidel ve Straně zelených se svým počínáním sama dostává s nimi do rozporu.

Není tajemstvím, že Strana zelených je rozpolcena a že většina jednoho hlasu v ÚRK se tím snaží upravit vyrovnaný poměr sil v republikové radě ve prospěch opozičního křídla. Tento způsob politického boje je nejen absolutně neslučitelný s cílem Strany zelených zlepšovat politickou kulturu, ale nemůže mít místo ve straně, která chce sebe sama pokládat za demokratickou.

V posledních měsících jsem inicioval několik nabídek k jednání s vnitrostranickou opozicí o smíru a spolupráci, které bohužel zůstaly nevyslyšeny. V rámci dnešního setkání představitelů Strany zelených jsem znovu důrazně vyzýval opoziční skupinu k jednání, které by v zájmu celku ukončilo paralyzující spory ve straně.

Jan Beránek
předseda Strany zelených


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 56 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,