phpRS
Dnešní datum: 27. 01. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

Vydáno dne 13. 07. 2008 (5992 přečtení)

Přišel čas, kdy je nutné bojovat o vlastní duši doslova. Nenechat se strhnout do víru lží, bezuzdného chování a řevu na stadionech či po hospodách, nebo klábosení na politických schůzích. Přišel čas, kdy je nutno pečlivě vážit koho si pustíme k tělu, jaká slova, jaké myšlenky. Raději jeden přítel, ale opravdový, raději být sám, než sloužit neukotvenému, vysávajícímu partneru a citově se trápit, je můj názor.

2008 - Když zavelí roboti aneb kam se poděl český humor?

Článek ve Zvědavci (http://www.zvedavec.org)

URL adresa článku:
http://www.zvedavec.org/komentare/2008/07/2646-2008-kdyz-zaveli-roboti-aneb-kam-se-podel-cesky-humor.htm

Martin Skapík (10.7.2008)

V minulých dnech byla na nezávislých serverech k dispozici analýza úpadku amerického školství. Američané mají náskok a výsledky analýzy byly šokující, zjednodušeně - drtivá většina absolventů "High School" sice umí perfektně vyjmenovat filmové a hudební celebrity, hrát basketbal, nebo fotbal či vrtět roztomile zadečkem v roztleskávajícím uskupení... Co ale studenti před závěrečnými obhajovacími pracemi neumí je kupříkladu provést samostatný rozbor novinového článku (!) .

Zkrotit český intelekt je poměrně těžší práce. Proběhneme-li český internet, přesněji jeho diskuse pod novinovými mainstreamovými články, do kterých se rozumnost a nezaujatost zatím nedostala, zjistíme, že kromě obvyklých hulvátských reakcí je zde mnoho oduševnělých, čím dále tím smutnějších rozborů současné situace v naší zemi. Můžeme po právu učinit tento závěr - intelektuálně, vědomostně a kreativně stále ještě obdivuhodně talentovaný národ "zastupují" snad už ve všech věcech fanatici všeho druhu, lidé, kteří bezmyšlenkovitě slouží ideologii politického ne-vnímání světa. Je to velmi pokořující záležitosti, kdy žáby na informačních a vzdělávacích pramenech - mainstreamových novin a televizí - dělají zlou práci. Systematicky vysmívají vlastní národ, jeho intelektuální a potenciální technologické bohatství, bohatství našich názorů a vědění, které už téměř dominantně lze získat pouze samostudiem - mimo oficiální "vzdělávací" systém, který vede cílenou psychologickou manipulací ke lži, zjednodušování, nesamostatnosti a infantilizaci...

Pochopitelně vysychá i humor - dříve studnice tradiční české obranné hry proti vrchnosti, dnes připomínající deviantní feudální šlechtu pořádající své golfové turnaje, tradiční sebeoslavné žranice a sebepotlesky při politických rozhodnutích za které by se museli stydět i Kocourkovští - jejichž systém je proti dnešnímu vedení státu vzorem sofistikované koordinované samosprávy!

Obvykle politická satira sžíravě komentuje excesy politických pohůnků moci. Jenže z excesů se stal systém likvidace rozumnosti a fakticky i státnosti, ten systém je satirou sám o sobě, ale nejde jakkoliv ovlivnit, navíc dění poslední zejména dekády naznačuje, že na humor opravdu není vhodný čas. Svobodnou společnost nahradily vlády nomenklaturních rodin přesně podle angloamerického typu. Ptejme se, jak je možné, že v USA, kolébce "demokracie" se kupříkladu v jedné rodině Bushů najdou hned dva prezidenti a jeden guvernér? Mohou USA čítající sta miliony dospělých lidí v přirozené soutěži ovládnout rodinné oligarchie? NE, tak to samozřejmě není. Česká Republika se učí rychle, zmiňme Mirka Topolánka a jeho hvězdu Lucii Talmanovou, jeden premiér a jedna předsedkyně sněmovny. Zelení se učí také rychle, pomineme-li jejich popření vcelku rozumně vypadající ideologie a další zamilovaný pár naší politiky, takto pan Bursík a paní Kateřina Jacques také vstoupili mezi talentované "dvojky" výslunní české politiky.

Rozděl a panuj!

Zejména ještě na internetu najdeme velmi osvícené, nezávislé novináře, ale také vědce, kteří velmi pilně a docela zbytečně se snaží "umravnit" deviantní politiku, upozornit na to, že v naší zemi je mnoho talentovaných lidí, názorů, myšlenek, které kooptované do politického dění by mohly způsobit změnu "blbé" nálady k pohodové atmosféře rozvíjejícího se klíčového státu v srdci střední Evropy - Česka.

Česko, kde jsi?

Národ Jaroslava Haška, Karla Čapka, Komenského, Husa a bezpočtu dalších myslitelů pomalu umírá. Nádherná příroda mizí v područí šílených industriálních zón, podivných fabrik, které vysají nepochopitelné pobídky - výhody, které vláda uděluje investorům a táhnou dál, zanechávajíce dluhy, nezaměstnané a poničenou přírodu. Kluby, ale zejména nejrůznější kroužky pro děti a mladé nahradily sterilní diskotéky, biliárové sály a bezduchá importovaná kultura zdegenerované angloamerické "kultury". Klíčovou úlohu v infantilizaci a matení vlastního národa hrají úděsná trojčata NOVA - ČT - PRIMA, která chrlí non-stop něco, což už ani nejde nazvat souvislým vysíláním. Chybí vzdělávací pořady, diskusní pořady, místo toho sledujeme fanatické pohledy moderátorů vetkávajících do naší mysli šílené mantry: "Terorismus, smrt, týrání, nehody na D1 až DX..." a k tomu něco superdebilních estrád, které jen prokazují jak to dopadá, když kritériem pro mistry "zábavy" není schopnost jejich oduševnělé a probouzející tvorby, ale naopak neschopnost, přesněji robotická služba zadavatelům této pokleslé pakultury.

Často se dříve říkalo, že "nejsou lidi", kteří by pomohli ven z tohoto marasmu dneška. Ale oni jsou a jej jich mnoho, právě proto si zadavatelé likvidace rozumnosti vybírají jako své mediální hvězdy podprůměrné kabaretní exhibicionisty, stejně jako zcela neschopné redaktory, kteří umí jen strašit a předčítat vylhané scénáře zpravodajství. Včera jsem nechtě zahlédl diskusi na téma "cestovní" ruch, kde experti předpovídali, že již v blízké budoucnosti budou Češi rádi trávit dovolené v kosmickém prostoru, stejně jako budou tak bohatí, že budou navštěvovat pětihvězdičkové hotely všech destinací, jako to dnes dělají kupříkladu němečtí a rakouští soudruzi...

Po té jsem byl šokován tím, když na satelitním programu Viasat Explorer přední expert NASA promluvil o tom, že slunce se chystá zaniknout, dříve nebo později prostě zanikne a my lidé musíme být v té době i s přírodou přesídlení na Mars. To už snad není ani idiocie, to je něco více, ale perfektně to plní svůj účel. Otevírat jakákoliv bizarní témata, jen si neříci pravdu, jsme na konci cesty a pokud nás ke konci civilizace povedou experti tohoto druhu, bude to ne cesta, ale strmý pád.

Pamatuji si, jak se halasně oslavovalo dostavění Temelína - z našich peněz. Budeme mít prý dost energie a přebytky prodávat. Hle, pár dní po dostavění zdražila elektrická energie a zdražuje dodnes, přebytky se prodávají, ale při tom nám říkají, že elektřiny je málo (tedy by žádné neměly být?). Prodávají se mimo jiné do Německa, kde zase "náš" ČEZ argumentuje tím, že proto se musí zdražit u nás, kde je ovšem úroveň příjmů mnohem nižší i než v hospodářsky se propadajícím Německu....

Nebudu lacině připomínat, kdo seděl v dozorčí radě ČEZU, nebo novináři zcela pominutý velmi heroistický dar jednoho z velitelů tohoto energetického molochu pro jistou soukromou školu...

Ekonomie dnes neexistuje jinak, než jako přerozdělování a sofistikované vysávání peněz - kreditů z lidí tak, aby ještě nebyl porušen sociální smír. Jinak řečeno ať budete dřít jak budete dřít, vždycky si z Vás firmy, ale i stát vezme přesně tolik, abyste měli na základní potřeby a jednu, nejvýše dvě dovolené. Mimo tedy "horní" dvě procenta... Budiž.

Jenže z Česka se ztrácí něco mnohem cennějšího, než jen výprodej národního majetku, toho rodinného zlata, stříbra o kterém polistopadoví politici tvrdili, jak si jej necháme, aby na naší práci nebohatly podivné firmy... Ztrácí se tolerance, typický český humor, ztrácí se cit, ochota pomoci druhému, ztrácí se skutečné štěstí, které nelze nahradit materiální spotřebou čím dále tím kontroverznějších produktů....

Nepotřebujeme auta se satelitní navigací, ani stále lepší televizní obrazovky pro to šílené divadlo, které je na nich prezentováno. Potřebujeme klid, smysl života ve společnosti, cit a Lásku. Právě na tyto atributy lidství se ale útočí nejcíleněji. Hloupost se vysmívá a ponižuje inteligenci. Rozumnost pláče zatímco robotičtí služebníci "spřátelených" států dorabovávají nejen materiální, ale hlavně duchovní bohatství této země.

Betonové hlavy politiků s čím dále tím otevřenější nacistickou rétorikou, plné výsměchu občanům vlastní země diktují směr NIKAM! "Bohoslovci" vyjíždějí s našimi vojáky na zahraniční mise, přičemž kdyby si Bibli jen otevřeli, našli by tam základní příkaz - nebudeš používat násilí ani vůči nepřátelům - "Kdo mečem zachází, mečem také sejde", nic naplat, jsme jako v první válce, kdy zfanatizovaní kněží žehnali vojákům do neodůvodněných jatek hrozných válek. Jako bychom doma neměli co řešit, těšíme se a plánujeme, hlavami našich politiků zvýšenou účast na militantních, lží podložených akcích nyní v Iráku a Afghánistánů. Boj o ropu a kontrolu heroinového obchodu - se nazývá bojem za lepší budoucnost prostých lidí v těchto zemích. Tragická úmrtí, sta tisíce obětí, občanské války zůstávají po misích za "mír" a osvobození a to je teprve počátek naší účasti na šíleném běhu za konec civilizace tak, jak jí známe.

A co zůstalo nám, "obyčejným" lidem. Hypotéky, kdy si lidé museli nakoupit vlastní byty, které těžce získali v komunismu, nyní je splácí s lichvářskými úroky a nájem i několikrát převyšují fondy na opravy, velmi zákeřná kolonka, která prokazuje, že si své musí zaplatit hned dvakrát a nebudeš-li platit - jdi bydlet kam chceš, drž krok s naší mladou demokracií.

Mluvil jsem s šéfem lékařských odborů, který mi osobně potvrdil, že to co naše vláda připravuje jako modernizaci zdravotnictví v praxi převádí občana do role rukojmí nadnárodních farmaceutických - zdravotních firem, které už vysály nejednu zemi. Konec výběru lékaře, konec dostupnosti péče, pokud nejste mezi horními 2% naší společnosti...

Mezitím děti tloustnou a stávají se pochopitelně nenávistnými u počítačových her, u zběsilé zprostředkované komunikace, která ale nejen že nenahradí tu přirozenou, ale vědci čím dále tím více varují o rizicích nadužívání mobilních telefonů. Firmy uplácí školy, školky, aby v jejich lokalitách mohly vystavit výkonné vysílače a elektromagnetický smog skutečně působí poruchy koordinace, vědci dokládají nádory a bojí se příštího desetiletí, které plně prokáže skutečné účinky mobilních komunikací nejen na psychiku, ale i na organismus lidí. Naši stateční redaktoři mlčí, firmy sponzorují idiotské zábavní show, či seriály o růžových zahradách kde nepokrytě jmenují léčebné přípravky třeba na vyšší tlak - který ovšem vzrůstá právě vlivem tohoto nelidského systému do kterého nás naši zastupitelé prodávají za velmi nízkou cenu.

Kdysi jsem otevřel diskusi na to téma v Radiožurnálu, jestli tedy mobilní komunikace dětem neškodí, dostal jsem stejnou odpověď jako dostali nedávno i mainstreamová zpravodajství. Nebojme se mobilů - jsou zcela bezpečné - akorát zahřívají mozkovou tkáň!!!

Nejsem skeptický člověk, ale nikdy by mne nenapadlo, že se s blížící se "padesátkou" dožiji tak hrozného systému. Kde oslovení někoho na ulici, či ve vlaku bude za chvíli znamenat už trestný čin obtěžování. Systému, který nepokrytě navazuje na tradici Římské říše a následných otrokářských systémů. Kdy padne ta hydra a bude se dát žít?

Moudří myslitelé již delší dobu upozorňují na to, že takzvaný konec světa nemusí znamenat konec lidí na této planetě, či nějakou větší redukci obyvatel právě způsobem tohoto šíleného "hospodaření". Upozorňují na to, že lidé, kteří vstoupí do sjednoceného světa s jeho čipy na kontrolu lidí s jeho unifikovaným "člověkem", že už budou zkrátka jiní. Bez emocí, bez citu, bez schopnosti samostatně myslet. Budou uctívat fotbalové a filmové hvězdy a budou dělat přesně to, co jim televize řekne. Už se tak děje.

Kolik stránek velmi přesných, moudrých textů jsme si mohli přečíst zde na Zvědavci a na zbytku internetových nezávislých novin a nestalo se vůbec nic. Do médií nelze pronést prakticky už jakoukoliv oduševnělou zprávu, vše přetluče neochvějná manipulační rétorika mainstremu. Ta politika je fascinující tím, jak dokáže rozdělit lidi. Pokud totiž máte s kým si popovídat o skutečném stavu věcí, zůstáváte duševně zdravým, pokud tuto možnost nemáte jste blízko tomu, abyste si začali zpochybňovat vlastní názory. To je přesně to, co ta systémová hydra chce. Takže není to tak jak píší noviny, jak lžou experti, je to přesně obráceně. Pro citlivou, Bohužel menšinu, začíná být tento čas velmi útrpný. Protože na zemi by šlo žít velmi pěkně, bez umělých stresů, bez televizí podsunutých klamů a sebezničujících tužeb.

Bez politiků, kteří za osobní profit, či jen zviditelnění před kamerami, či z ideologické vize usurpují vlastní národ, neberou na zřetel jeho názory a vyprodávají jej jako lacinou pracovní sílu a jeho pozemky a firmy pod cenou pro skutečnou, doposud skrytou moc tohoto podivného světa.

Přál bych si, aby se vrátila rozumnost, úcta k rodině, úcta v rodině, aby se zastavil ten hon na člověka. Přál bych to nám všem, aby se opět rozjasnily naše tváře a vrátil humor do českého národa, abychom nebyli nucení konzumenti systému ve kterém nejde žít. Závěrem tohoto dopisu čtenářům Zvědavce zkusím jednu moudrost, která může, domnívám se, pomoci zvládnout zde popisované "radosti" perverzního dneška.

Aby nás někdo mohl trápit, ať už je to systém, nebo falešný přítel, partner, partnerka - musíme se mu vydat do rukou. Nevstupujme tedy do žádných vztahů, které nejsou rovnocenné. Tato šílená doba opravdu přeje těm, kterým je všechno jedno, myslí si, že berou věci tak jak jsou - přes týden se někde lopotí, o víkendu se opijí a užijí si něco vykoupeného sexu. Někdy stačí sklenička, někdy pár lží, většinou zábrany shodí alkohol...

Přišel čas, kdy je nutné bojovat o vlastní duši doslova. Nenechat se strhnout do víru lží, bezuzdného chování a řevu na stadionech či po hospodách, nebo klábosení na politických schůzích. Přišel čas, kdy je nutno pečlivě vážit koho si pustíme k tělu, jaká slova, jaké myšlenky. Raději jeden přítel, ale opravdový, raději být sám, než sloužit neukotvenému, vysávajícímu partneru a citově se trápit, je můj názor.

Bojujme za lidskou důstojnost, kterou nám dnešek odebírá. Nenechme si ničit nervy přistoupením na tu deviantní hru. Hru na demokracii a skupinové štěstí. Nic takového není v této době možné. Hledejme skutečné vztahy, vytrvejme třeba roky, než bychom "sáhli" vedle, hledejme skutečné přátelé, které poznáme podle toho, že nepřistoupili na uctívání systému, že dále přemýšlí a hledají skulinky doslova pro přežití tady v tom marasmu a perverzi. Jen tak se dá vyhrát, vírou v opravdovou Lásku a neparticipací na tom Hitlerově snu o jedné Unii, která bude mít jedny zákony, jedny lidi - roboty!

Najděme si místo, kde ještě nezničili přírodu, kde se dá ještě natrhat něco jablek ze stromů, kde ještě nevykáceli jedlé kaštany a bez veškerého sentimentu mějme na paměti, že ta šílená zvůle nelidí musí padnout. Bude to strastiplná cesta, protože ještě přijde mnoho šílených věcí, ale na konci je vítězství, pokud zůstaneme sami sebou a nenaučí nás závidět těm, co vyměnili cit, rozum a Lásku za zvířecí pudy, alkoholové opojení a uctívání šelmy, která prostřednictvím deviantní politiky dotahuje do konce Hitlerův sen o třetí říši.


[Akt. známka: 1,83 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 631 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,