phpRS
Dnešní datum: 27. 01. 2020  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtPáSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* Čím to je?

Vydáno dne 25. 03. 2008 (5541 přečtení)

Milé sametové české ovečky, pro strom nejste schopny vidět les. Mašínové a třetí odboj hrdiny jsou i kdyby jste se na hlavy stavěly. Hrdinové z vlastní vůle. Nikoli z vůle jediné všeobjímající strany.

Čím to je?

Tak nám náš premiér vyznamenal bratry Mašíny. No vyznamenal. Spíše nějakou pomyslnou plaketou vyjádřil své mínění ohledně jejich odboje. No budiž, stalo se a stalo se dobře.

Okamžitá reakce českého lidu následovala. Vlna spílání a nářků snesla se na premiérovu hlavu. Zaplavené diskuse, petice proti atd. Kdekdo cítil potřebu premiérovi vynadat, kdekdo cítil potřebu usednout ke kompjůtru, zamyslet se a napsat jakoukoli hovadinu, ale hlavně odsoudit bratry Mašíny a postavit je na roveň kovbojíčkům, vrahům, lupičům, lůze a spodině.

Jak tak sleduji český národ, tak zjišťuji, že vzpomene ji někdo oběti nacismu, zvedne se diskusní vlna z komunistů a jiných rádoby levičáků, vehementně odsuzující pravici jako původce vyloženě levicového Nacismu. (Zřejmý následek komunistického matení pojmů) Vzpomenou li se někde oběti komunismu, lid obecný mlčí a v diskusích a debatách se objeví několik pamětníků. Objeví li se však někde téma Mašínové, nejméně třem čtvrtinám tohoto národa začne hořet koudel u zadku a odsuzují a spílají a svorně jako jeden muž hovoří o pojmech morálka, hrdinství a podlost, vycházejíce z hledisek přinejmenším pofiderních. Hledisek opřených o platné zákony dané doby, zákony třídního boje. Hlediska opřená o pocit falešné morálky, hlediska opřená o humanitu. Humanitu a morálku občanské války, režimem vyhlášené vlastnímu lidu. Humanitu a morálku třídního boje.

Kdo je tomuto národu hrdinou? Malý exkurs od minulosti po přítomnost jasně říká: Jan Žižka, Jan Amos Komenský, Legionáři, president Masaryk, Julius Fučík, Klement Gottwald, Jaromír Jágr a konečně i Baník Ostrava. Pokles hodnotové křivky je až udivující. Udivující až do té míry, že chce li tento národ vyzvednout něčí zásluhy o stát a národ, musí se tak stát zákonem. Stalo se tak u přinejmenším kontroverzní postavy presidenta Beneše. Ano, president Beneš má zásluhy o tento stát a národ, protože tak jasně hovoří zákon. Smutné.

Daleko smutnější je však fakt handrkování se o uznání existence třetího odboje. Komu neustále vadí fakt existence třetího odboje. Fakt existence skupiny bratrů Mašínů, fakt existence pana Hučína, fakt existence dalších, méně známých a komunisty pochytaných a popravených odbojníků. Odbojníků ochotných přijmout za svou teorii třídního boje. Odbojníků přijmoucích za svůj fakt, že označil li je někdo za třídního nepřítele a chystá se je likvidovat je jejich právem a povinností se bránit. A nejen se bránit, taky se pokusit lid této země komunistické tyranie zbavit. Odbojníků, nejdoucích krokem a směrem stáda. Nemáme li problém uznat existenci ilegálního odboje proti nacismu, proč máme problém uznat existenci odboje proti naprosto, s nacismem shodným režimem, totiž režimem komunistickým? Nemá tento národ problém s identifikací své vlastní morálky? Nemá ten sám problém i naše vládnoucí elita? Elita zákonodárců, elita ústavních soudců ? Elita kam se podívám, elita cestující za svůj život několikrát napříč politickým spektrem?

Tam, kde se pojem a k němu patřící slovo svým smyslem nekryjí, není možné dorozumění, není možná dohoda o všeobecné morálce. Bez dohody o morálce nejsou možné spravedlivé zákony. A bez spravedlnosti neexistují svobodní občané. Konfucius.

Kdysi jsem měl za to, že celá tato záležitost s hanebným odsuzováním příslušníků třetího odboje je způsobena takzvaným Stockholmským syndromem. Syndromem způsobujícím ztotožnění se oběti se svým zločincem. Taky jsem měl za to, že u některých lidí je odsuzování bratří Mašínů jen jakousi berličkou. Berličkou mající zakrýt pocit vlastní zbabělosti. Hlavně
nepřiznat pocit studu. Studu z vlastního ohnutí hřbetu, studu z dívání se jinam, když režim vraždil, studu, že i já podepsal petici škodováků za trest smrti támhletomu kulackému sedlákovi, kapitalistickému ševcovi, krvelačnému západnímu špionovi a dalším kategoriím zločinců, které mohl snad jen zrůdný režim vymyslet. Nedomyslíce, že schvalování zločinu je
zločinem. Nezabránění zločinu taktéž.

Hm, no jo, některé Čechy pravděpodobně lze do těchto dvou kategorií zařadit. Však hlavní příčina tohoto jevu je asi někde jinde. Hlavní příčinou tohoto jevu je asi délka trvání komunistického režimu u nás, způsobující pokřivení lidských, morálních a hodnotových vlastností člověka. Délka trvání postihující 2-3 generace lidu obecného. I stalo se a tvrzení Gruzína Džugašvilliho se stalo pravdou. Tento pán tvrdil, že smrt jednotlivce je obrovskou tragedií ale smrt statisíců a milionů se stává statistikou. Měl pravdu, tento pán. Smrt příslušníka SNB je hodnotově výše než stovky, tisíce a miliony jiných smrtí. Smrtí třídních nepřátel. Samozřejmě, za třídním nepřítelem není třeba vidět člověka.

I další tvrzení tohoto Gruzína našlo obecnou platnost. Totiž tvrzení, že kácí li se les, lítají třísky. Svatá pravda. Jde snad jen o to, kdo smí být dřevorubcem. Pouze veliký generalisimus a jeho parta smí dřevorubci býti. Kdo jiný by snad do řemesla fušovati chtěl a nedejbože do našeho lesa káceti šel s tím zatočíme. Zákony a šibenice na to máme. Zatočíme po našem. Po bolševicku.

Roku 1989 necelé dva miliony českých občanů prý hřálo na svém srdci Rudou knížku.Kolik jich zůstalo po listopadovém hadru? Pár desítek tisíc? Kde byla ta mohutná rudá síla, schopná potlačit cokoli co jí nepasovalo do krámu? Rudá síla počala tvrdit, že nebyla komunistou. Tenhle tam vlezl v vůli pracovnímu místu, tamten kvůli bytu, jiný smrt ševci podepsal pro vzdělání svých dětí. Onoho zase STB proti jeho vůli podepsat přinutilo. Ale on přece neškodil, on jen hlasoval. Jiného zásluhou bylo rudou stranu zevnitř rozkládat. Zkrátka jedno těžké občanské pro selhání je omlouváno jiným, stejně těžkým. Chudák rudá knížka na dlažbě skončila, pošlapána davem nejsoucím jako oni a přesto tak stejným.

A rudá síla zjistila, že kandelábry se pod její tíhou lámat nebudou, že národu se náhle získanou svobodou podlomila kolena, že ani tytyty se nikomu dělat nebude tak se rozprchla. Rozprchla tam, odkud opět osobní prospěch kyne. A že kyne, vidíme. Tedy, někteří až čumíme.

Zkrátka, milé české sametové ovečky, komunista, čest a morálka, to nikdy dohromady nepůjde. Jedenapůl milionu bývalých komunistických lumpů, pachatelů a spolupachatelů vražd a teroru běhá po svobodě. A jak to zpíval Karel Kryl? Vrah o morálce káže?

Milé sametové české ovečky, pro strom nejste schopny vidět les. Mašínové a třetí odboj hrdiny jsou i kdyby jste se na hlavy stavěly. Hrdinové z vlastní vůle. Nikoli z vůle jediné všeobjímající strany.

Karel Jemelka

[Akt. známka: 3,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 164 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,