phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* Dnes Kateřina Jacques, zítra kdokoli z nás

Vydáno dne 08. 05. 2006 (7449 přečtení)

Těžko se mi chápe vlažná reakce (vedení) Zelených. Proč se spokojili s čekáním na předem jasný výsledek vyšetřování Inspekce?

Strana zelených nemůže křičet, protože s mlácením žen má vlastní problém, se kterým se nedokázala na stranické půdě za celý rok sama vyrovna ve vlastních řadách!

Od: Mariana Páleníka
Komentář je na stránce www.Palenik.cz/clanek-23
Odkaz na článek
http://www.prateleprirody.com/clanek-23Dnes Kateřina Jacques, zítra kdokoli z nás

Šok ze zákroku policisty proti Kateřině Jacques za bohorovného přihlížení dalších policistů u mne rychle vystřídal šok z reakcí některých lidí. Z diskuse na idnes: "Hysterka si nic jiného než pár facek nezaslouží," "Musela ho něčím vyprovokovat," "Měli jim ještě přidat, ekoteroristům" apod. Rozum mi zůstává stát. Ti lidé neviděli snímek, kde na 40-kilové dívce klečí policajt a mlátí ji? Těžko. Spíš viděli, ale nepřišlo jim na tom nic zvláštního. Právě na nositelích těchto přístupů stály poslední dvě totality u nás - nacismus a komunismus. Na netolerantních lidech, kteří na násilí neshledávají nic špatného. (Třeba sami bijí své ženy a děti.) Dají se tím vysvětlit vysoké preference KSČM a také policejní ochrana českých neofašistů; resp. prorůstání českého fašistického hnutí do české policie. (Infiltrovat českou policii je jednou ze snah českých neofašistů.)

Přijmeme-li tuto tezi, máme vysvětlení pro celou řadu jinak těžko vysvětlitelných jevů. Proč by si jinak tak úderně vyšlápl policista na drobnou ženu z malé skupinky antifašistů? Vyprovokoval jej nepřehlédnutelný nápis "Zelení proti neonacismu" na transparentu, který držela. (Radnicí - ODS - povolený pochod českých neofašistů byl již dávno za rohem, antifašistům policisté již předtím zakázali jej následovat - co kdyby se 10 zelených vrhlo na několik set skinů, že?)

Lidem, kteří mají pocit, že se jich věc zas až tak netýká (netloukli přece je), nedochází jedna podstatná věc. Výstižně ji vyjádřil Martin Niemller: "V Německu přišli nacisté nejdříve pro komunisty a já se neozval, protože jsem nebyl komunista. Pak přišli pro židy a já se neozval, protože jsem nebyl žid. Pak přišli pro odboráře a já se neozval, protože jsem nebyl odborář. Pak přišli pro katolíky a já se neozval, protože jsem protestant. Pak přišli pro mne a tou dobou už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat na mou obranu." (Cituji z knihy A. Gora Země na misce vah, str. 252 českého vydání z r. 2000.)

Zákrok proti Kateřině Jacques (a to, co následovalo) nám nastavil zrcadlo. Kdo měl vůli do něj pohlédnout, nespatřil v něm nic povzbudivého. Selhaly snad všechny složky naší společnosti. Vyjma neofašistů a skinů, kterým se opět potvrdilo, že jednak jejich hnutí u nás prakticky nikdo nepokládá za problém, jednak s ním a s jejich hodnotami nezanedbatelná část společnosti dokonce sympatizuje. Jen ten, kdo vidět nechce, nevidí sympatie na straně naší policie. (Účastníky CzechTecu - mohu si o nich myslet cokoli - rozehnaly kordony policistů, koncerty s hajlujícími skiny policisté vždy jen monitorují. Tento přístup přetrvává řadu let, je systematický a vedení naší policie ho neřeší, ale omlouvá.)

Těžko se mi chápe vlažná reakce (vedení) Zelených. Proč se spokojili s čekáním na předem jasný výsledek vyšetřování Inspekce (policisté vyšetřují své kolegy policisty). Od začátku byl přece jasný jak závěr tak účel tohoto postupu: Co nejrychleji vyšetřit "exces jednotlivce" a odvést tím pozornost od toho, že příčina je v systému.

((( Poznámka redakce: ano, ve Straně zelených její člen Jan Wünsch zvaný "mlátička" bije ve veřejné hospodě ženy a dokonce těhotnou příbuznou  v přítomnosti dalších členů Strany zelených, včetně tehdejšího předsedy Ústřední revizní komise Strany zelených Petra Hrdiny
, dnešního současného volebního managera Strany zelených, dále i tak zvaného ochránce lidských práv Petra Uhla! Více ZDE ! Takže poznámku autora Mariana Páleníka v prvním odstavci zde tuto vlažnost tato situace jasně vysvětluje. Strana zelených nemůže křičet, protože s mlácením žen má vlastní problém, se kterým se nedokázala na stranické půdě za celý rok sama vyrovna ve vlastních řadách! )))

Proč po pražské ODS, která ovládá radnici a povolila pochod neofašistů, nežádají odpověď na otázku, zda nelze její vstřícnost chápat jako sympatie s českými neofašisty. Nebo se ODS "jen" snaží lovit hlasy mezi skiny? Co by bylo horší? Když se ODS brání, že přece nemohla vědět, že pochod organizují neofašisté, pak je třeba se ptát, kde se na něm tedy vzaly policejní kordony? Když to (předem) věděla Policie, jaktože to předem nevěděla ODS (radnice)? Buď tedy jde o manipulaci (lži) ODS, nebo selhání komunikace mezi radnicí (za níž nese politickou odpovědnost ODS) a policií (ČSSD). Nikdo ale nepožaduje nápravu, příště to tedy bude stejné - radnice i policie budou zas k neofašistům a skinům vstřícní.

Proč Zelení nežádají odpověď od policejního prezidenta na otázku, proč policejní kordony chránily pochod neofašistů a jako vždy zasáhly nikoli proti nim, ale proti antifašistům? (A kolik nás tato policejní ochrana stála?)

Na jejich místě bych se také ptal policejního prezidenta, proč se snaží odvést pozornost od toho, že jde o systématický přístup policie. Ministra vnitra, proč drží ochrannou ruku nad policejním prezidentem. A premiéra, proč neodvolá ministra vnitra. Máme to chápat tak, že to vše pokládají za normální?

Příliš politické prozíravosti a vyzrálosti podle mne Zelení neprojevili. Snad ještě vyzrají. Měli na to ale již 16 let a tak se mi omluva hledá těžko.

[Akt. známka: 2,71 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 331 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,