phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* Strana zelených změnou k lepšímu v naší politice? Omyl!

Vydáno dne 05. 05. 2006 (6242 přečtení)

Tisíce rodin se dokázaly dohodnout a majetek si normálně rozdělit. Jen šéf Strany zelených Bursík se nechce dělit o majetek se svým bratrancem Jiřím Schidlofem a úpírá mu zákonné právo na dědictví! Takto se chová k vlastnímu příbuznému, jak se bude chovat k Vám, zcela cizím občanům? Na toto si udělejte vlastní úsudek každý sám ...

Bursík napadl restituční pravidla, nechce se dělit ...

Politický turista a dnešní šéf  Strany zelených Bursík se nechce dělit o majetek se svým vzdáleným bratrancem z Venezuely, a tak napadl pravidla restitucí. Původní restituční zákon z roku 1991, který se mimochodem správně jmenuje: "Zákon o zmírnění některých majetkových křivd" byl ve své původní podobě diskriminační a páchal znovu další křivdy. Proto byl zákon Ústavním soudem později opraven a rozšířen tak, že se vztahoval i na Čechy žijící v cizině, což byl logický a spravedlivý krok.

Jenže Bursík, opravdový demokrat to komentuje takto: "Vnímám to jako individuální nespravedlnost. Stát zpětně změnil pravidla restitucí a nám majetek de facto vyvlastnil". Jenže to Bursík nechápe, spíš chápat ani nechce! V prvé řadě  to nebyl stát co změnil znění zákona, ale Ústavní soud a v druhé řadě tato úprava je výsostně spravedlivá a napravuje diskriminační chybu zákona.

O co v jedenáctileté kauze jde. Bursík se se svým bratrem v roce 1992 přihlásil s restitučním nárokem na tři domy, které zdědil po svém otci. Domy ve Sněmovní, Revoluční a Máchově ulici v Praze, které komunisté vyvlastnili strýci Bursíkova otce Richardu Schidlofovi. 
Jenže Bursík se svým bratrem nebyli a nejsou jedinými dědici! Zbývající dědic, bratranec Jiří Schidlof  uprchla v roce 1948 před komunisty do Venezuely a tam také žije a nemohl podle původního zákona se přihlásit ke svému právoplatnému dědictví a restituci. V roce 1991 tedy Zákon o zmírnění některých majetkových křivd zpáchal další křivdu a tentokráte novou, protože diskriminoval právoplatného dědice a nedovoloval, aby tento získal to, na co všude jinde v demokratických společnostech by měl zákonný nárok.

Naštěstí později Ústavní soud restituce rozšířil tak, že se začaly vztahovat i na Čechy žijící v cizině. A o svůj podíl na nemovitostech se konečně mohl k nelibosti Bursíka a jeho bratra přihlásit i Bursíkův bratranec z Venezuely.

Uspěch Bursíka u Ústavního soudu by byl skandálním a precedenčním porušením spravedlnosti a nejzákladnějších lidských práv na rovnost před zákonem, protože pak by mohly přijít o své domy v Česku stovky lidí žijící v cizině, se kterými se zdejší příbuzní nechtějí dělit o majetek, protože jsou nenažraní a amorální.

Svou ústavní stížností Bursík chce znovu změnit restituční pravidla. "Myslím, že s tím nemají šanci, protože by to popřelo to, o čem už jednou ústavní soudci rozhodli," míní advokát Miloš Hošek, který se na restituce specializuje a navíc takový zpětný krok by byl v rozporu s Ústavou a morálkou.

Tisíce rodin se dokázaly dohodnout a majetek si normálně rozdělit. Desítky až stovky dalších se však o domy získané v restituci dělit s příbuznými z ciziny nechtěly. Ale nenasytnost, aroganci a amorální chování by naše soudy a zákonodárci neměli akceptovat, natož napomáhat špatnými a nepřijatelnými zákony, nebo jejich změnami.

Jak a kam zařadit
politického turistu a dnešního šéfa  Strany zelených Bursíka si již musíte učinit každý sám. V čem je jiný než současní politici? Já bych řekl že naprosto v ničem :-( Hanba!

V Praze 5. 5. 2006 RKP

[Akt. známka: 3,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,