phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* Státní zastupitelství, opakujte se mnou: Je to má chyba, má veliká chyba...

Vydáno dne 27. 11. 2005 (7262 přečtení)

Zelený trockista Ing. Petr Uhl opakovaně a po kolikáte již prokazuje, že byť oficiálně tvrdí že je údajně demokrat, tak ve skutečnosti byl a je neustále propojen za všech okolností s establišměntem. Poslední jeho akce v deníku Rudé právo a jeho jak sám píše dobrá známost Státní zástupkyně Šromová z Přerova, předvádějí co všichni dobře vidí, slyší a čtou . S demokracií to nemá vůbec nic společného ...

Státní zastupitelství, opakujte se mnou: Je to má chyba, má veliká chyba...

Když čtete tu Uhlovu nejposlednější tvorbu o Hučínovi a jeho kauzách (Petr Uhl: Politické otazníky nad Hučínem, deník Právo 25. 11. 2005), hned vidíte, že píše o něčem, o čem nemá potuchy, i když se opět tváří, jako že ví všechno: "Včerejší zprošťující rozsudek nad bývalým důstojníkem BIS Vladimírem Hučínem by proto nestál za komentování, zejména neznáme-li odůvodnění rozsudku, které bude doručeno písemně, a nevíme proto, proč vlastně soud státní zástupkyni důkazy neuznal." Přeci víme, že soudce jasně řekl, že DOKONCE ANI TO, Z ČEHO BYL HUČÍN OBŽALOVÁN, NEJSOU TRESTNÉ ČINY! Kdyby se velectěný soudruh Uhl namáhal alespoň číst zprávu Českých novin, věděl by to. Zrovna tak jako to, že žaloba ani Hučínovi nedokázala, že by on opravdu dělal, z čeho ho obviňovali.

Také s vyloučením veřejnosti minul Uhl branku. Vyloučení veřejnosti, nebo alespoň zakódování jmen spolupracovníků pana Hučína BYLO ZCELA NA MÍSTĚ, však to také tak ve své době řekla obhajoba. Co ale bylo NEOBHAJITELNÉ, bylo vyloučení veřejnosti SKORO ZE VŠECH jednání soudu. To bylo skutečně buď na politickou objednávku, anebo šlo o lenost či nevynalézavost předsedajícího soudce, v lepším případě o jeho alergii na veřejnost, které si musel všimnout každý, kdo se obtěžoval na veřejná jednání v tomto procesu osobně dostavit. Jistě by to bývalo neušlo ani Uhlovi, ale ten seděl doma na zadku.

Co mi ale u Uhla vadí nejvíc je patrně věta "...státní zástupkyně se nemůže dobře neodvolat." Tahle hloupost přímo souvisí s Uhlovou neznalostí věci, takže tímhle aspektem se nebudu dále zabývat. Jenže každý normální člověk si musí dát na misku vah nejposlednější rozsudek, přidat k tomu fakt, že sice Hučínova soudní anabáze napříč několika kauzami je neslýchaně pomalá, ale doposud VŽDY OPRÁVNĚNÁ a VÍTĚZNÁ. Na druhou misku vah je pak třeba kromě ztráty reputace úřadu Státního zastupitelství, přihodit i NESMÍRNÉ NÁKLADY na nekonečné soudní pře, ve své podstatě namířené proti základům demokracie v ČR.

Jaké že útoky? Ne, není to zdaleka jen vytváření precedentu tím, jak byla cela kauza proti Hučínovi vedena, od prvopočátečního rozhodnutí na ústředním výboru rudé mafie, přes domovní prohlídku provedenou s porušením zákona, přes bleskurychlé Hučínovo uvěznění a snahu odstranit ho odsunutím do blázince, přes odstranění očí a uší veřejnosti a autoritativní chování předsedajícího soudce; je to i pasivita úřadu Ombudsmana, pasivita vládního zmocněnce pro lidská práva a jeho úřadu, i pasivita členů Stálé komise pro kontrolu činnosti BIS Výboru pro obranu a bezpečnost PSP ČR, laxní přístup sdělovacích prostředků a podivné chování předsednictva KPV, nikoli vedeného, ale manipulovaného předsedkyní Kavalírovou. Od případu Hučín dávali všichni ruce pryč, jako by šlo o černý mor! Jediné poloviční díky patří prezidentovi, že svým polovičatým pardónem vyjmul z procesu Hučínovu maminku. Ještě štěstí, že máme Spolek Šalamoun (zajímavé, že s tímto spolkem Uhl nespolupracuje) a veřejnost, která se nenechá jen tak opít rohlíkem.

Jak dlouho ještě bude státní zastupitelství bojovat za naše peníze proti nám?! Kdy bude konečně někdo volán k zodpovědnosti za mrhání časem soudu, finančními prostředky, dobrou vůlí občanů a v neposlední řadě za ničení života neoprávněně obviněného, doposud vždy nevinného pana Hučína?!

Uhlovo tvrzení, že Hučín "byl v minulosti stíhán i za čistě kriminální trestné činy" mi komentovat nepřísluší - to by mělo byt předmětem stíhání panem Hučínem. Je to nejen další vysloveně provokativní Uhlův výrok, jakých jsme u něj při jeho nepochopitelném "vyřizování účtů" s Vladimírem Hučínem byli svědky už v minulosti, ale i další ukázka mělkosti jeho vědomostí o Hučínovi a jeho kauzách.

Uhl si staví pomník z toho, že byl disidentem, který se totalitnímu režimu postavil nenásilnou cestou. Nic proti tomu, ale on při tom docela zapomíná, že tento odboj probíhal za přinejmenším benevolentního přikývnutí StB, ne-li s její plnou manipulativní účastí. Ve své dobe jsem samozřejmě ani já o tom nevěděl a nijak tím nesnižuji Uhlovy zásluhy, naopak, jsem mu vděčný za odvedenou práci a odvahu, kterou tehdy ukázal. Jenom připomínám, aby bylo jasno: dnes je rok 2005 a ledacos jsme se přeci jen od Sametky dozvěděli, včetně toho, jak se Uhl choval ve vězení. Rád bych ho tedy upozornil na to, že opomineme-li všechny barvy duhy, kromě barev černé a bílé existuje celá škála šedi. Přinejmenším by si mohl vzpomenout, že nositelem Nobelovy ceny míru byli nejenom Albert Schweitzer, Matka Tereza a Dalai Lama, ale i Nelson Mandela, představitel ozbrojeného odboje proti nelidskému režimu své země. Plným právem.

Aby bylo úplně jasno: Vladimír Hučín byl zproštěn všech obvinění v plné míře. Je tedy nejen nevinný, ale měl by být za své martyrium kompenzován a za svůj neohrožený postoj po zásluze odměněn. Od státního zastupitelství tedy není na místě odvolání, ale OMLUVA. Hučínovi i celé naší veřejnosti, z jejíž kapsy se to nechutné divadlo v Přerově celá dlouhá léta odehrávalo. Na přiznání vlastní chyby a čestné chování není nikdy pozdě. Ani pro Státní zastupitelsví.

Pavel Zvěřina, 26. 11. 2005

P.S.: zatímco píšu, poslouchám z BBC, že polský ministr obrany oznámil deklasifikování všech materiálů z archivu sídla Varšavské smlouvy, říká, že byl naprosto šokován tím, jaké plány ti "budovatelé míru" měli – použití jaderných zbraní k "preventativnímu" útoku apod. Počítám, že se u nás brzy najde další skupinka "pragováků" vedených Havlem, Křenem či jiným kořenem, která proti tomu bude protestovat, že to porušuje lidská práva "budovatelů míru" - válečných štváčů, komunistických nepotrestaných zločinců.

ČRo 6 pořad: Názory a argumenty - Po - Pá: 18:10

Martin Schulz

http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/205370

Tak nám pustili Hučína, paní Milerová...

Sepisovat Jaroslav Hašek svého Švejka v těchto dnech, možná by ta kniha začínala místo odkazem na násilné ukončení života následníka trůnu slovy: "Tak nám pustili Hučína, paní Milerová..." (...)

MP3

(...)

Nověji, za přítomnosti veřejnosti v jednacím sále, soud Hučína žaloby v plném rozsahu zprostil, a to právě pro nedostatek důkazů. Co si o tom myslet, nevím... Ihned s osvobozujícím rozsudkem se tu však objevila celá řada otázek. Jde hlavně o to, že byl-li Vladimír Hučín osvobozen kvůli důkazní nouzi, a je-li naopak pravdivé jeho tvrzení a tvrzení obhajoby, že obvinění proti němu byla vykonstruovaná a výpovědi zmanipulované - co se stane nyní?

Budou následovat masivní, rozsáhlá a konkrétní obvinění proti všem, kdo se na dřívějších výpovědích proti Hučínovi podíleli? Půjdou před soud všichni ti, které pan Hučín v souvislosti s jeho vlastním stíháním označil za ony manipulátory s důkazy?

Nastane v celé této kauze zrcadlový obrat? Takový, jaký si případ zarytého bojovníka proti komunistickým manýrám minulým, současným i budoucím zaslouží? Jsem - zvědav..

--------------------------------------------------------------------------------

From: Petr Uhl uhl@seznam.cz

To: Krejčiřík

Date: Tuesday, February 8, 2005, 10:32:47 AM

Subject: [Beseda-l] Veřejný dotaz

===8<==============Original message text===============

Pane Krejčiříku, já nejsem policajt a nemám čas na zjišťování Vaší identity. Takže z Přerova jste? Hezké město, jezdím tam za státní zástupkyní Šromovou

Spolecnost slusnych krajanu.

Zdraví Petr Uhl

http://www.freewebs.com/vanek/

--------------------------------------------------------------------------------

Politické otazníky nad Hučínem

Stále větší procento trestních věcí končí už i před českými soudy zproštěním, nejčastěji pro nedostatek důkazů. V demokracii je to obvyklé.

Včerejší zprošťující rozsudek nad bývalým důstojníkem BIS Vladimírem Hučínem by proto nestál za komentování, zejména neznáme-li odůvodnění rozsudku, které bude doručeno písemně, a nevíme proto, proč vlastně soud státní zástupkyni důkazy neuznal.

Hučínův případ je ale zvláštní. Od začátku roku 2001, kdy byl z BIS propuštěn, obviněn a koncem onoho roku i obžalován ze závažných trestných činů, působí v české společnosti nepočetná, avšak hlasitá skupina občanů, vystupujících na jeho obranu. Je pravda, že Hučínovi stoupenci právem poukazovali na nesprávné vylučování veřejnosti v údajném zájmu BIS.

Hlavně díky nim se dosáhlo nápravy.

Neuvedli však, pokud vím, nikdy, že se Hučín skutků, z nichž je obžalován, nedopustil! Opakovali jen stále, že jeho jednání nebylo trestné, že nemá být souzen, neboť jest velkým bojovníkem proti komunismu. A tento boj je přece mravný a žádoucí, zdálo se, že chtějí říci, že i za cenu porušování zákonů. Hučín na Bruntálsku škodil radikálním komunistům, kteří mají zrádcovskou KSČM za největšího nepřítele socialismu. Ale pro Hučínovy stoupence a Konfederaci politických vězňů je každý komunista vhodným terčem v boji za konečné vykořenění komunismu.

Podle obžaloby podněcoval Hučín levicový extremismus, aby mohl na jeho hrozbu upozornit. „Vědomě šířil poplašné zprávy, záměrně nepravdivě informoval BIS“ a neoprávněně „přechovával utajované písemnosti“, uvedla v závěrečné řeči státní zástupkyně. Podle ní spáchal hned šest trestných činů - nedovolené ozbrojování, neuposlechnutí rozkazu, zneužívání pravomoci veřejného činitele, šíření poplašné zprávy, ohrožení utajované skutečnosti a neoprávněné nakládání s osobními údaji.

Hrozí mu trest odnětí svobody tři až deset let. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně se nemůže dobře neodvolat. Trvalo to léta, počet útoků na zájem chráněný zákonem byl vysoký, značný byl i souběh trestných činů. Je proto divné, že obžaloba žádala potrestání jen v jedné třetině trestní sazby, tedy tři až pět let.

Je nepochybné, že se případu Hučínovi stoupenci i on sám snažili a budou snažit využít k „boji proti komunismu“.

Dokonce vydávali Hučína, který byl v minulosti stíhán i za čistě kriminální trestné činy, za disidenta. Hučín podepsal Chartu na jaře 1989, tehdy to bylo už prakticky bez rizika. V nenásilných občanských iniciativách zaměřených proti tehdejšímu režimu nepůsobil.

Hučín, podobně jako bratři Mašínové, symbolizuje křečovitou snahu spojit násilné a antikomunistické formy odporu, jež značná část veřejnosti odsuzuje, považuje za zločinné, s odporem občansky otevřeným a nenásilným, jehož se účastnili ve velkém počtu i někdejší členové KSČ.

Bude záležet na tom, jak soud zproštění zdůvodní, zda to bude hodnověrné. Bylo by nešťastné, kdybychom osvobozující rozsudek hodnotili jako uznání jeho činnosti, přitakání násilí a protiprávním provokacím. Toto riziko tu je.

Petr Uhl

http://pravo.novinky.cz/p275a07d.php

--------------------------------------------------------------------------------

Tenkrat na vychode Jan Patocka ml.

http://www.freewebs.com/vanek/tenkratnavychode.htm

--------------------------------------------------------------------------------

Otevreny dopis Konfederace politickych veznu CR Petru Uhlovi

http://www.freewebs.com/vanek/otevrenydopisuhlovi.htm

--------------------------------------------------------------------------------

Zelený trockista

http://www.freewebs.com/vanek/zelenytrockista.htm

--------------------------------------------------------------------------------

Vec: Navrh na zahajerni trestniho stihani proti clenu Strany Zelenych Ing. Petru Uhlovi pro sireni poplasne zprávy za ucelem odsouzeni nevinneho cloveka pro pokus vrazdy.

http://www.freewebs.com/vanek/trestnistihaniuhla.htm


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Svobodný občan | Počet komentářů: 46 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,