phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH A SENÁTORA JAROMÍRA ŠTETINY, KE KTERÉ SE PŘIPOJIL I KLUB OTEVŘENÉ DEMOKRACIE SENÁTU PARLAMENTU ČR (2)

Vydáno dne 29. 07. 2005 (6059 přečtení)

Okamžitě zastavte násilí!, vyzývají ministra vnitra předseda SZ Jan Beránek a senátor Jaromír Štětina.

Bublan s Paroubkem předvádějí demokracii po Socdemácku! Chovají se hůř, jak komunisti za totality před rokem 1989 a upevňují policejní stát.

TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH A SENÁTORA JAROMÍRA ŠTETINY, KE KTERÉ SE PŘIPOJIL I KLUB OTEVŘENÉ DEMOKRACIE SENÁTU PARLAMENTU ČR

Předseda SZ Jan Beránek a senátor Jaromír Štětina vyzývají ministra vnitra, aby zastavil diskriminační razii na D5

Praha, 29. července 2005

Situace na dálnici D5 na 136. km u exitu Mlýnec začíná být v souvislosti s narůstající denní teplotou kritická. Již od čtvrté hodiny ranní se u tohoto uzavřeného exitu tvoří kolony vozidel směřujících na CzechTech, ale i na obyčejné dovolené. Kolona dosahuje deseti kilometrů a čeká v ní přes sedm tisíc lidí.

Karel, řidič červeného Fordu Escort, který pracuje v reklamní agentuře informacezbrna.cz, navíc potvrdil: „Policisté posuzují řidiče podle vzhledu. Když máš dlouhé vlasy a psa, odsedíš si víkend na dálnici. Manažery v kravatách pouští hned."

Navíc policisté podle zdroje argumentují tím, že pozemek akce je sice pronajatý legálně, ale majitelé přístupových cest si nepřejí, aby byl jejich majetek použit k příjezdu. "Na to nemají právo. Cesty patří všem," oponuje Karel z Brna, který si z důvodů možných dopadů raději vlastní jméno nahradil pseudonymem.

Předseda Strany zelených Jan Beránek vyzývá ministra vnitra Františka Bublana: „Jsem v kontaktu s lidmi, kteří v koloně na D5 právě teď jsou. Mám vážné obavy o jejich zdravotní stav. Ministr vnitra by měl okamžitě zvážit další pokračování bezpečnostních kontrol v souvislosti s akcí CzechTech, protože policie situaci nezvládá, kolona dosahuje podle mých informací až deset km a mnohahodinové čekání na slunci je v tomto počasí lidskému životu nebezpečné."

To potvrzuje i meteorolog Karel Vašíček z ČHMÚ v Praze-Komořanech: "Teploty během dnešního vystoupají až na 36°C. Mezi 11 a 15 hodinou tak doporučuji zkrátit pobyt na slunci na max. 17-22 minut. Ostatně nejzdravější by dnes bylo ven vůbec nechodit, neboť platí nejvyšší stupeň zátěže." A dodává: „Nezapomeňte doplňovat tekutiny. Za dnešek by měl každý vypít nejméně tři litry, ideálně však čtyři až pět."

Zajistilo ministerstvo vnitra lidem vedle bezpečnosti také nejnutnější zdravotní pomoc? Je na místě pitná voda?,“ připojuje se k výzvě Jana Beránka ministru vnitra s dotazy senátor za Stranu zelených Jaromír Štětina a dodává: „Připomnělo mi to slova prezidenta Klause o hranicích, které zajišťují svobodu. Svoboda skončila na D5 dnes v koloně."

kontakt:

Jan Beránek, tel.: 604 207 305

Pavla Hájková, as. senátora Jaromíra Štětiny, tel.: 776 742 420


Ukázku arogance a zneužití represivního aparátu pro vytvoření "vnitřního nepřítele" pod záminkou udržení pořádku jsme v naší zemi viděli již několikrát. Dokumentační středisko pro lidská práva proto vyzývá policejního prezidenta a Ministra vnitra, aby namísto porušování svobod občanů nechali největší taneční festival v České republice v klidu proběhnout. Násilí a zákazy proti techno subkultuře mohou přerůst v občanskou neposlušnost, která je zakotvená v ústavě ČR. Jsme přesvědčeni, že zodpovědná správa věcí veřejných v demokratické společnosti nespočívá v utlačování menšin. Dle policejních příprav a dosavadního průběhu Czechtek 2005 se domníváme, že je načase zakročit proti represivním snahám české policie, která jakoby ustrnula někde v roce 1988. Vyzýváme všechny kriticky myslící občany, aby sledovali průběh celé akce a veřejně se k němu vyjádřili. Stejně tak žádáme novináře, aby informovali na základě znalostí zákonů naší země a nenechali se obalamutit líbivými slovy o pořádku a klidu. Dnes jsou na řadě technaři, příště mohou být novináři.

Za Dokumentační středisko pro lidská práva
Stanislav Penc

Případné podrobnosti budou uveřejněny na www.kozy.cz Tel. 605/701081

Máte-li možnost prosíme o přeposlání tohoto emailu, případně o jeho zveřejnění. Komu se tento dopis nehodí, nebo již podobné zprávy zasílat nechce, ať se nám ozve, vyškrtneme ho z adresáře.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 89 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,