phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH A SENÁTORA JAROMÍRA ŠTETINY, KE KTERÉ SE PŘIPOJIL I KLUB OTEVŘENÉ DEMOKRACIE SENÁTU PARLAMENTU ČR (1)

Vydáno dne 29. 07. 2005 (6306 přečtení)

Předseda SZ Jan Beránek a senátor Jaromír Štětina vyzývají ministra vnitra, aby zastavil diskriminační razii na D5.

Bublan s Paroubkem předvádějí demokracii po Socdemácku! Chovají se hůř, jak komunisti za totality před rokem 1989 a upevňují policejní stát.

TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH A SENÁTORA JAROMÍRA ŠTETINY

Okamžitě zastavte násilí!, vyzývají ministra vnitra předseda SZ Jan Beránek a senátor Jaromír Štětina

Praha, 29. července 2005

Podle našich zpráv od přímých účastníků došlo zhruba před hodinou k rozpuštění kolony vozidel na dálnici D5. Policisté kolonu objeli vozy a česky a německy oznámili čekajícím řidičům, že se dopustili přestupku, a že mají pokračovat dál na Německo a v žádném případě neodbočovat exitem Mlýnec, který je uzavřen. Následně začalo propuštění vozidel, která chtěla pokračovat na Rozvadov. Výrazné skupině asi 80 automobilů, tedy zhruba čtyřem stům lidí, se podařilo dojet na nejbližší benzínovou stanici za odbočkou Mlýnec.

Sem se nyní přesunulo těžiště konfliktu. Podle tvrzení minule citovaného zdroje řidiče Forda Escort s brněnskou poznávací značkou Karla v 15hod., v současnosti přijíždí policejní techniky do oblasti pumpy. „Nechybí nic. Jsou tu obrněné transportéry, vodní děla, která byla již použita, tatrovky, dodávky, nákladní vozy." Na otázku zda došlo již k nějakým potyčkám, řekl: „Došlo ke srážce jednoho člověka s policisty. Podle jejich tvrzení do nich najížděl, jim se však pochopitelně nic nestalo. Reagovali tak, že ze msty rozbili okénko autobusu typu vosa, který stál další v řadě." Potvrdit informaci zveřejněnou na internetu, že jeden člověk prodělal infarkt se nepodařilo.

Předseda Strany zelených Jan Beránek vyzývá ministra vnitra Františka Bublana: „Od přímých účastníků zásahu jsem přesně informován o situaci na policejní razii na dálnici D5. Považuji za naprosto nepřijatelné, aby policie zasahovala proti s občanům ČR, kteří se nedopouštějí žádných přestupků proti zákonu. Mám informace o tom, že pořadatelé CzechTeku s majitelem louky pronájem řádně vyjednali. Pronajímateli navíc patří i přístupové cesty k pozemku." A dodal: „Žádám ministra vnitra Františka Bublana, aby razii okamžitě zastavil. Apeluji též na premiéra Jiřího Paroubka, který podle informací z internetu použití vodních děl schválil, aby akci prošetřil a vyvodil ze závěry personální důsledky."

Jaromír Štětina, který má kopii smlouvy o pronájmu louky mezi společností Italinvest a Václavem Šroubem k dispozici, ve svém odsudku zásahu zdůraznil: „Stavět děla proti lidem, to je hloupost. Těmi jejich svobodu nespoutáte. Stát, který získá autoritu jen na základě strachu mezi občany, nezaslouží úctu. Vedením tohoto zásahu ministrem Františkem Bublanem hluboce lituji."

Věc smlouvě se výslovně praví: „Společnost Italinvest s.r.o., (…) jejímž jménem jedná pan Constantin Plesky, jednatel Společnosti, tímto výslovně a neodvolatelně uděluje svůj souhlas panu Václavu Šroubovi (…) jakož i dalším blíže nespecifikovaným osobám, určeným dle uvážení pana Šrouba, k opakovanému a neomezenému přístupu na pozemek a pobytu na pozemcích (…) pro časové období 29.7. 2005 - 5.8.2005."

kontakt:

Jan Beránek, tel.: 604 207 305

Pavla Hájková, as. senátora Jaromíra Štětiny, tel.: 776 742 420


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 767 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,