phpRS
Dnešní datum: 03. 03. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  BĹ™ezen  >>
PoÚtStČtPáSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Zelení inženýra Petra Uhla

* PREZIDENT KLAUS PŘEKRUCUJE EVROPSKOU ÚSTAVU, KRITIKA Z BRUSELU JE OPRÁVNĚNÁ

Vydáno dne 23. 04. 2005 (6612 přečtení)

Fascinující TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH z pera Ondřeje Lišky, vedoucího odborné sekce SZ pro zahraniční politiku.

Já, jako příznivec Strany zelených nestačím zírat ... do nedávna jsem si myslel, že oficiální tiskové zprávy vydává v každé normální politické straně tiskový mluvčí strany. Domníval jsem se, že pověřenou osobou je místopředsedkyně pro média Jana Ulbrychová.

Je evidentní, že ve Straně zelených si každý dělá co chce, což je patrné v posledních cca čtyřech měsících z jednání dalších samozvaných tiskových mluvčích, jako je Bursík, Uhl, Štěpánek, Kuchtová a nahodile dalších, kteří vydávají v médiích tiskové zprávy o 106, aniž předsednictvo o tom má nejmenší tušení a tisková mluvčí také ne ...

TISKOVÁ ZPRÁVA STRANY ZELENÝCH

PREZIDENT KLAUS PŘEKRUCUJE EVROPSKOU ÚSTAVU, KRITIKA Z BRUSELU JE OPRÁVNĚNÁ

Praha/Brusel 22. dubna 2005

Osobní názory prezidenta Václava Klause na evropskou ústavní smlouvu nejsou politickým stanoviskem České republiky v rámci Evropské unie. Klaus významně překrucuje text evropské ústavy, jen aby obhájil své nacionálně konzervativní postoje.

Výroky prezidenta Klause na adresu návrhu evropské ústavní smlouvy si dosud vysloužily kritiku řady evropských poslanců. Naposled poslanec Roca Vidal-Quadras a předseda ústavního výboru Evropského parlamentu Jo Leinen uvedli, že Klausovy názory na evropskou ústavu jsou předpojaté a lživé. Český prezident považuje za urážku a čeká omluvu, vlastní obsah jejich kritiky však Klaus komentovat nechce.

Ondřej Liška, vedoucí zahraničněpolitické sekce Strany zelených k tomu řekl: „Z prezidentových výroků k evropské ústavě vyplývá, že ji buď nečetl nebo nikdy hlouběji neporozuměl procesu evropské integrace. Nikdo Klausovi nebere právo EU ostře kritizovat. Prezident ovšem uvádí holé nepravdy, a tím se dopouští manipulace s veřejností. Pro ilustraci: Prezident Klaus například ve svých desíti bodech tvrdí, že po přijetí smlouvy „budou moci členské státy vykonávat pouze ty pravomoci, které jim evropská ústava ponechá, nikoliv opačně, což byla původní myšlenka evropské integrace“. Návrh ústavní smlouvy však svědčí proti Klausovi, neboť říká pravý opak: „Unie jedná v mezích pravomocí svěřených jí v Ústavě členskými státy pro dosažení cílů v ní uvedených. Pravomoci, které nejsou Ústavou Unii svěřeny, náležejí členským státům.“ (Čl.I-11) Prezident Klaus těmito výroky vzbuzuje neoprávněné obavy a zahrává si tak s občany.“

Klaus označil kritiku svých názorů ze strany poslanců EP za urážku suverénní členské země Evropské unie, tedy celé České republiky. Prezident ale svými úzce osobními a předpojatými názory na evropskou ústavu nikdy nehovořil navenek za Českou republiku nýbrž za sebe, politika Klause. Jeho slova o urážce České republiky jako celku jsou proto jen ukázkou zbytnělého vidění sama sebe v duchu „já jsem stát“,“komentoval Ondřej Liška.

Strana zelených rozhodně podporuje přijetí evropské ústavní smlouvy. Návrh ústavy i přes některé vážné nedostatky představuje významný krok směrem k demokratičtější, rovnoprávnější a udržitelnější Unii. Klaus si podle Zelených své zavádějící výroky o evropské ústavní smlouvě může dovolit i proto, že čeští občané nejsou o jejím návrhu dostatečně informováni, a to je především chybou české vlády a všech parlamentních stran. Strana zelených proto vyzývá všechny parlamentní i neparlamentní strany, nevládní organizace a občanské iniciativy, aby se zasadily o schválení evropské ústavy. Především je nutné šířit pravdivé a vyvážené informace a podporovat všechny formy diskuse o textu návrhu. Evropa začíná u každého doma!

Kontakt:

Ondřej Liška, vedoucí odborné sekce SZ pro zahraniční politiku, tel. 777 140077


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 393 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,