phpRS
Dnešní datum: 20. 04. 2025  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtPáSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Z pera dopisovatelů

* Kolik ještě snese český občan a český národ? Probudí se, či …?

Vydáno dne 24. 10. 2004 (4019 přečtení)

Je třeba „zabít“ Sekaly! Lidé probuďte se! Je třeba návratu DOBRÝCH MRAVŮ! Zbavte se konečně komunistů a estébáků!

Nevolte žádnou současnou parlamentní stranu politických prostitutů! Volte nové a hlavně mladé politiky! Strana zelených se Vám nelíbí? To je pochopitelné, ale uvědomte si, že na rozdíl od ODS, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU, že jsou jediní, co to nedělají 15 let pro peníze, mají morálku, čest, páteř a mravy! Jsou 100% čestnější a štastnější volbou, než volba prostitutů z ODS, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU!

Kolik ještě snese český občan a český národ? Probudí se, či …?

Je třeba „zabít“ Sekaly!

Jan Šinágl

Nedávno jsem shlédl dva české filmy - „DUŠE JAKO KAVIÁR“ o současných mravech v české společnosti a „JE TŘEBA ZABÍT SEKALA“ - o české povaze a charakteru. Doporučuji všem, kteří jsou ještě vůbec schopni v těchto filmech popisované hodnoty vnímat a chápat. Ten první je velmi vypovídající o dnešních tragických mezilidských vztazích, ten druhý o českých povahách a jejích „schopnostech“. Je to film o duši a povaze českého člověka. Z druhého filmu jde mráz po zádech a strach z potenciálu ukrytého v nás samých - snad každý se v něm najde! Ve filmu najdete velké i malé hrdiny, zločince, padouchy, děsivé panoptikum čeho všeho byl (a je) schopen český člověk. Dovolím si doložit aktuálnost obsahu těchto filmů osobními zkušenostmi z nedávné doby.

Jak bylo výstižně v MF Dnes nedávno napsáno: Hučín - to je 105 Kájínků! Asi to tak bude. S panem poslancem Janem Klasem, předsedou komise PS-PČR pro kontrolu BIS, jsem strávil několik hodin ohledně případu pana Hučína - z titulu mé funkce předsedy PV. Nic tajného jsme neprojednávali - pan poslanec zcela jistě ví oč se v této kauze jedná. Slíbil mně, že udělá vše, co je v jeho silách. Věřil jsem mu, zvláště když mi popisoval tragické osudy svého otce. Poprvé mne zklamal, když se nedostavil, bez omluvy, na domluvenou schůzku. Podruhé, když se nedostavil, přes osobní slib, k neveřejném soudu s kpt. Vladimírem Hučínem do Přerově dne 6.10.2004. Ještě 5.října mi jeho asistentka potvrdila, že pan poslanec vyjíždí ráno ve 4.hodiny vlakem z Prahy. Poté, co se pan poslanec nedostavil jsem po dotazu zjistil, že pan poslanec dal přednost údajně volebnímu mítinku na který zapomněl! Dal přednost volebnímu mítinku před hájením práva a odpovědným plněním jeho, pro tuto zemi velmi významné funkce! Potřetí mne zklamal a šokoval svým prohlášením po setkání s BIS ve Sněmovně, cituji jeho slova (LN 20.10.04): „Pokud můžu mluvit za sebe, tak nám pan Jíra (náměstek ředitele BIS) dostatečně vysvětlil, jak se věci mají. Šel, až nezvykle velmi do hloubky celé problematiky. Přinesl s sebou spousty materiálů, s kterými nás podrobně seznámil. Velmi se snažím být v tomto případě nestranný, ale musím přiznat, že po tomto jednání plně chápu argumenty a obavy BIS.“  

My také chápeme plně Vaše argumenty a obavy, pane poslanče! Tímto prohlášením jste udělal obrovskou radost komunistům a starým strukturám působících u policie, justice a ve státní správě. Zradil jste sám sebe a důvěru voličů ve Vás kladenou. Váš tatínek se musí obracet v hrobě! Zachoval jste se zbaběle, nízce, bezcharakterně. Ano, máte právo mít strach a obavy o svůj život, majetek, či postavení - potom, ale nemůžete a nemáte právo vykonávat tuto funkci tak důležitou pro bezpečnost státu a jeho občanů. Možná brzy dostanete nabídku od pana Grebeníčka ke vstupu do KSČM a medaili za zásluhy o znovuvybudování KSČM a komunistického kapitalismu v ČR? Pro slušné občany je oprávněná obava o budoucnost této země, pokud bude možné, aby tuto důležitou funkci vykonával i nadále člověk, nemající pro tuto důležitou funkci a práci žádné morální, charakterové a odborné předpoklady.  

Zúčastnil jsem se právě proběhlého FORUM 2000 pod patronací bývalého prezidenta pana Václava Havla. Nosné téma byla občanská společnost. V této souvislosti jsem v závěrečné diskuzi všech účastníků chtěl informovat o případu pana Hučína - této české „Watergate“ - a její význam v souvislosti s bezpečnostní situaci v Evropě, mezinárodním extrémismem a terorismem. Možnost jsem demokraticky dostal, ale domluvit jsem nedemokraticky nemohl - byl mi vypnut mikrofon a odejmuto slovo! Po příchodu pana prezidenta Havla už jsem tuto možnost podruhé nedostal. Při pokusu panu Havlovi předat dokumenty jsem byl držen za sako výkonným ředitelem FORUM 2000 panem Oldřichem Černým. Sako vydrželo, i můj úmysl - dokumenty jsem předal a doplnil kompletně to, co jsem už panu Havlovi předal osobně v Národním muzeu při slavnostním zahájení - včetně audiokazety „ČEKÁNÍ NA SPRAVEDLNOST“, s autentickou výpovědí Vladimíra Hučína. Pan Havel slíbil, že si to přečte. Trestní spis Vladimíra Hučína měl již v ruce v roce 2001, nemůže tedy nevědět, jaká nespravedlnost zde probíhá! Zastává se kubánských disidentů, jeho aktuální protest a výzvu ohledně situace v Bělorusku jsem také podepsal - zde, k tomuto děsivému zneužití práva a spravedlnosti a pokusu o likvidaci slušného člověka a vlastence, stále mlčí!? Požádal jsem ho, aby podpořil veřejný proces s panem Hučínem. Upozornil jsem ho i na malou výstavku, kterou jsem připravil u vchodu do Smetanovy síně s fotografiemi z policejního zákroku a jeho následky v Přerově, nepřišel, asi neměl čas?

Jak je možné, že v senátu soudu OS v Přerově sedí člověk - Oleg Plšek, jež soudí bojovníka proti komunismu a jeho následkům a jehož jméno je součástí trestního spisu? Drze prohlašuje, „že si na kpt. BIS smlsne“! Je bývalým členem SSM a SČSP! Předseda soudu odmítne protest obhájců na podjatost tohoto soudce i celého soudu!!! Navíc se tam po celé 3 dny nic tajného neprojednávalo. V podstatě se jen varovalo před nebezpečím komunismu, policejního státu a propojení extrémistických skupin na parlamentní stranu KSČM. Kde to bylo v médiích takto napsáno? Kdo se diví, že jsme protestovali a byli vynášeni policií ze soudní budovy spolu s politickými vězni z 50. let, majícími za sebou mnoho let komunistických žalářů a koncentráků! Kdo by dokázal mlčet při takovém donebevolajícím záměrném zneužití práva a spravedlnosti? Je to vlastně jednoduché - mají-li ohrožení mocní a zločinci u policie, v justici a navíc i vliv v médiích, udělají ze slušného člověka zločince. Víme jak mocná jsou média a jak mohou ovlivnit a zmanipulovat myšlení veřejnosti! Příště může před tímto „soudem“ stát i předseda ODS pan Topolánek - také varuje před policejním státem a nebezpečím komunismu!

To vše pan prezident Václav Havel, humanista a bojovník proti komunismu, nemůže nevědět, mlčí!? Zřejmě má oprávněné obavy a důvody mlčet? Jak dlouho ještě? Pravda vyjde najevo - je nutným předpokladem nové naděje a budoucnosti této země. Přiznání selhání není projevem malosti, může být i projevem velikosti.

Výkonný ředitel FORUM 2000 pan Oldřich Černý, poradce Václava Havla, údajně koordinoval po 90. roce kontrarozvědku, armádu, policii a logicky tedy asi i pana prezidenta Havla. Zřejmě mu i doporučil jmenování Jana Prince do kontrarozvědky. Víme, jakou roli hraje tento člověk v případu Vladimíra Hučína a o jakého bezcharakterního člověka se jedná. Pan Kalousek zaměstnal ve svém bezpečnostním aparátu Jiřího Růžka. Na mé opakované E-Maily a upozornění o jakého člověka se jedná a jak diskredituje jeho stranu a věřící křesťany neodpovídá - o panu Růžkovi a Princovi více na: www.hucin.com

Ke 28.říjnu 2004 jsem podal návrh, k rukám pana prezidenta Václava Klause, na udělení nejvyšších státních vyznamenání třem osobám - politickému vězni Janu Šrámkovi, Vladimíru Hučínovi a polskému „Janu Palachovi“ Riszardovi Siwiecovi. Do dnešního dne mi nepřišlo potvrzení o přijmutí těchto návrhů, zaslaných doporučeně! Odbojová skupina bratří Mašínů, navržená Senátem se také nebude nalézat mezi vyznamenanými. Pan prezident to zdůvodňuje, že národ není v této věci jednotný. Z toho vyplývá, že se názor pana prezidenta řídí názorem národa. Ukázka populistické „politiky“ pana prezidenta, zaručující přízeň nevědoucích, neinformovaných. Než aby vyslal pozitivní signál a impuls k duchovně a mravně poničenému a poškozenému národu, který je očekává, tak se mu raději přizpůsobí a podbízí. Důležité je, že nebude ohrožena jeho popularita. Nechci mu křivdit, možná ale vůbec není schopen tyto hodnoty chápat, protože je prostě nikdy neměl možnost poznat - nedají se nastudovat, ekonomicky zdůvodnit a vypočítat. Ani by mne nepřekvapilo, kdyby se mezi vyznamenanými místo výše uvedených nacházeli prostitující kolaboranti typu pana Gotta, paní Vondráčkové, pana Černocha a jim podobní. Chybí nám Karlové Krylové a Marty Kubišové!

Uvědomují si vůbec minulí i dnešní mocní a odpovědní vážnost situace a jejich obrovskou odpovědnost za stav národa a jeho budoucnost? Komunisté a staré struktury se derou opět rafinovaně a drze k moci - 8.000 Kč přidáno policistům, armáda může ze zákona zasáhnout při občanských nepokojích, nový archivní zákon, který velmi stěžuje přístup k dokumentům i z nedávné doby, zrušení nároku na odškodnění poškozených kolektivizací z 50. let, nový zákon o elektronických médiích, opětný pokus o „kolektivizaci“ zdravotnictví!

V článku Martina Mařáka „Kde se schovávají Václav Havel s Václavem Klausem?“ stojí: „Oba naši novodobí prezidenti přinesli zemi hodně pozitivního. Nicméně nesou i nemalý podíl viny na dnešní patové situaci. Mlčí proto, že nechtějí rozdmychávat rozporuplnou historii, což by se mohlo obrátit proti nim samým.“

Chybí nám noví Masarykové, opravdové mravní osobnosti, které i svými činy stojí za tím co říkají i za cenu toho, že by ztratili vše, či část toho co získali. Osobní statečnost, charakter, čest, čisté svědomí jsou hodnoty v ČR republice dnes neznámé, nepopulární, ba nebezpečné - ale hlavně nevýdělečné!

Orel létá sám - vrabci v hejně. Vidíte orly? Spíše mnoho vrabců na orly si hrající. Ze zločinců děláme hrdiny a z hrdinů zločince. Kde si má nastupující generace brát příklad? Jaké následky mohou mít špatné příklady? Věřím, že se brzy ukáží skutečné a mravně silné osobnosti, které těm falešným nastaví štít a začnou omezovat jimi páchané škody.

Nevíme co s elektřinou, vyvážíme kapacitu Temelína a Dukovan za dumpingové ceny a chceme stavět další atomové bloky, elektrárny, ničit přírodu a naše nerostné bohatství! Ministryně zdravotnictví Emerová byla 22 let členkou KSČ! Je na to i dnes hrdá, chová se také podle toho. Policejní ředitel Kolář, nejvyšší policista státu, má problémy s alkoholem, není pánem sám nad sebou, jak má být pánem nad ostatními? Ministr vnitra neodpovídá poslancům na závažné otázky, mlčí, mlží, vyhýbá se odpovědím. Kdo velí tajným službám v tomto státě? Tajné služby už jsou tak tajné, že snad ani nevíme komu patří a kdo je za co odpovědný? Kdo si přečetl rozhovor v LN s manželkou premiéra, tak si musí vzpomenout i na jistou Martu Gottwaldovou. K.H.Borovský si kdysi položil otázku: „Kdo snáší červená vejce?“ Hned si na ni odpověděl: „No přece Češi - ti snesou všechno!“

Možná nebudu moci dále psát, možná budu nalezen někde v příkopu, možná mi budou zpřeráženy kosti, možná zmizím jednou beze stopy? Rozhodně, ale nemohu a nebudu mlčet a pasivně přihlížet vládě nehospodářů, neschopných a všehoschopných a pokračující likvidaci stále ještě velkého hospodářského potenciálu této země - i mravního.  Jejich neschopnost je i obrazem naší neschopnosti a pohodlnosti. Není to jenom jejich ostudou, ale především naší, tím, že jsme to dopustili. Je třeba přímých voleb - za dnešní situace se nechá dát na kandidátku velké strany třeba i „kalamář“ - a bude zvolen!

Lidé probuďte se! Teď už nese každý svůj neodejmutelný díl odpovědnosti za stav země a její budoucnost. Především ti, co nic nečiní a naivně čekají, že to někdo udělá za ně a že bude lépe - naopak bude a musí být hůř – když zůstaneme tak pasivní a lhostejní k osudu vlastnímu a osudu rodné země!

Je třeba začít „zabíjet“ Sekaly - máme-li mít budoucnost! Napřed ty v nás, potom u těch druhých. Je třeba osobní statečnosti každého z nás. Je třeba těch nejlepších lidí do škol a k mládeži! Je třeba návratu DOBRÝCH MRAVŮ! Nikdo to za nás neudělá. Svoboda a demokracie se nedaruje, vždy se o ní musí  bojovat. Ještě máme možnost svobodné volby, ne dlouho! Chcete být konzumními otroky a slouhy, nebo svobodnými, sebevědomými občany, sami určující svůj osud a osud rodné země? Každý neseme odpovědnost za svůj život, za to co děláme - i za to co neděláme! Začněme se ptát: „Co činím pro druhé a pro společnost?“ Kdy se rozhodnete vy!

Karel Čapek: Modlitba za pravdu

Bože, který jsi stvořil národy a všem jsi vdechl touhu žít ve cti, zbav dnešní svět toho nejhoršího: lži, lži, která podpírá a připravuje násilí a učí lidi nenávidět se navzájem. Lži, která otravuje národy a vykopává mezi nimi propasti, jež snad ani desítky let nevyrovnají. Bože, jak bude vypadat, jak se bude vyvíjet Evropa obluzená tolika nenávistnými lžemi! Jak bude možné soužití mezi lidmi a národy, je-li mezi ně vrženo tolik urážek, tolik opovržení a vzteků! Copak si snad někdo představuje, že tento stav ducha má a může trvat bez konce? Copak si věčně má soused ošklivět souseda a čekat jen na příležitost, aby mu zasadil mstivou a úkladnou ránu? I po válce si mohou národy podat ruce; mohou si sebe rytířsky vážit a navázat vztahy důvěry. Ale na bojišti lži nebude na věky důvěry ani cti; každá lež zajde, ale zůstane po ní nenávist a opovržení; tělo se zahojí dřív než duše. Bože, jak hrozně je zraňována duše tohoto národa, jak tohle se má jednou zahojit, nebo odpustit! Copak se toho nezhrozí národové, jaký nenávistný, na věky zlý a nepřátelský svět se takto buduje? Nemá snad nikdy být mír nebo aspoň oddech v křečovitém smrtelném nenávidění?

Bože, vrať světu pravdu! Bude to víc než smlouva míru, bude to cennější než každé spojenectví. Nikdo, žádný národ, žádný stát si nebudiž jist, pokud mohou být lidské vztahy kdykoliv zkorumpovány nástroji lži. Nebude jistoty, nebude smluv, nebude ničeho platného a bezpečného, pokud vědomí kteréhokoliv národa bude zkřivováno záměrnou lží. Za každou lží je úklad a násilí; každá lež je útok na bezpečí světa. Nikdo nebude žít v míru ani za nejsilnější hradbou oceli a betonu; okřídlená lež se vysměje všem našim pevnostem. Zbavit svět lží je víc než odzbrojení.

Jaké to bylo divné jasnozření, když náš Masaryk vepsal do našeho státního znaku slova Pravda vítězí. Jako by tušil, že jednou lež podnikne generální útok na náš stát a národ, a už předem razil heslo pro toto utkání. S tím heslem můžeme jít do boje; ale jenom s tím heslem může jít celý svět do mír

Neboť jenom bez lži se mohou lidé a národy dorozumět, ať mluví jazykem jakýmkoliv. Bože, vrať světu pravdu!

Lidové noviny 25.září 1938


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Šinágl | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP, E-MAIL, ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,