BIS si brousí zuby na data operátorů

Autor: Vladimír Hučín <hucin@free.cz>, TĂ©ma: Informace od Vladimíra Hučína, Zdroj: PUP BIS ČTK, Vydáno dne: 15. 03. 2009

Já osobně tuto informaci považuji za alarmující, neboť jako bývalý politický vězeň a důstojník BIS jsem byl se svými přáteli předmětem intenzivního sledování a to Odborem vnitřní bezpečnosti BIS, Inspekcí BIS a dalšími bezpečnostními složkami, včetně ÚOOZ. (PČR).

Dne 14. března 2009 byl i na titulní stránce v sobotním Právu zveřejněn článek pod nadpisem: "BIS si brousí zuby na data operátorů".

Já osobně tuto informaci považuji za alarmující, neboť jako bývalý politický vězeň a důstojník BIS jsem byl se svými přáteli předmětem intenzivního sledování a to Odborem vnitřní bezpečnosti BIS, Inspekcí BIS a dalšími bezpečnostními složkami, včetně ÚOOZ. (PČR).

BIS pochopitelně záměrně zatajuje důkazy své zločinné a podlé činnosti, kterou legendovala např. i tím, že se v součinnosti podílí na objasňování bombových útoků v Přerově. Zde považuji za nutné upozornit na totální selhání BIS při operativním šetření zákeřného bombového útoku na kancelář pobočky Konfederace politických vězňů v Přerově, kdy tento výbuch byl očividně proveden komunistickými radikály a to i v souvislosti s vyšetřováním kauzy bývalého příslušníka StB kpt. Pavla Minaříka. Veřejnost by se měla ve vlastním zájmu seznámit s maximem informací kolem vyšetřování i dalších, doposud neobjasněných bombových útoků v Přerově. Na těchto případech lze snadno dokázat, jaké zneužití pravomocí hrozí od nechvalně známé BIS a nejen od ní. Vím, že to bude znít z mé strany naivně, ale nejlepším řešením na drzé požadavky BIS k rozšíření její pravomocí by bylo tuto temnou instituci urychleně rozpustit a ještě před samotným rozpuštěním separovat její vedoucí činitele a to bez ohledu na to, zda se jedná o bývalé chartisty, komunisty, estébáky či esenbáky, nebo o jiný druh komunistických poskoků. Spoléhat na nějaké dobře placené a pofidérní kašpary ze Stálé parlamentní komise pro kontrolu BIS, snad dnes může jen opravdu hodně neinformovaný člověk. Tato nikým nekontrolovatelná komise dokonce nedokázala přinutit ani ředitele BIS Jiřího Langa a jeho nohsledy ke konfrontaci mezi mnou a někdejším ředitelem TO BIS Olomouc Ing. Petrem Částečkou a to i přes to, že tak bylo předem domluveno a já byl na toto jednání písemně pozván, stejně jako můj bývalý nadřízený Ing. Petr Částečka. Ostatně své neblahé osobní zkušenosti s touto komisí získal i senátor Jaromír Štětina, který se opakovaně, ale zatím marně, pokouší přimět kompetentní orgány k tomu, aby konaly svou povinnost.

To, že se v textu výše zmíněného článku opovažuje vystupovat i někdejší ředitel BIS Jiří Růžek je vrcholem drzosti, neboť za jeho vedení BIS prokázala celou řadu excesů, které jsou bohužel doposud chráněny zákonem o utajovaných skutečnostech. Dodnes cítím ten odporný pocit slizké ruky někdejšího ředitele BIS Jiřího Růžka, který mne opakovaně vyhledal v mé kanceláři v budově BIS Olomouc s tím, aby mne zastrašoval a brzdil v mém všeobecně známém negativním postoji proti prorůstání vlivu komunistických exponentů do justice, bezpečnostního aparátu a státního zastupitelství. Dnes je tento Jiří Růžek jako produkt polistopadového marasmu, bezpečnostním expertem v KDU-ČSL a její předseda Jiří Čunek se diví, jak je možné, že se kolem něj rozehrávají tak bizarní zpravodajské hrátky. Ano, byl to Jiří Růžek, který svým vlivem jako ředitel BIS v podstatě umožnil bezpečnostní prověrku nechvalně známému Mgr. Radimu Obstovi, který je dnes náměstkem Okr. státního zastupitelství v Přerově a stál u zrodu trestního stíhání současného předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka.

Dlouho jsem zvažoval, zda tento svůj postoj či komentář zveřejnit, zda raději nemlčet a věnovat se např. opravě dlažby, kterou mé mámě v jejím bytě dne 7. března r. 2001 zničilo Grosstapo, při teatrálním mém zatýkání a domovní prohlídce. I přes to, že mne celá řada mých nejbližších varuje před otevřenou kritikou BIS mám za to, že takové zlo je nutno pojmenovat a včas varovat před ním i další. Veřejnost by si měla zavčasu uvědomit, že má možná poslední možnost si zachránit zbytky svého soukromí.

BIS a ostatní zpravodajské služby mají dostatek prostředků a pravomocí k tomu, aby je úspěšně využívaly (ne zneužívaly) v rámci stávajícího zákona. To co zatím předvedly a předvádějí je nebezpečné, alarmující a já jako občan poškozený jejich činností varuji !!!


V Přerově dne 14. března 2009
Vladimír Hučín