Povinné členství v komorách v Česku.

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Politické páky, Zdroj: ČTK BIS PUP, Vydáno dne: 14. 10. 2008

"Podle soudce je profesní komora jiným typem sdružování než například klub turistů. Nejde o sdružení zájmového typu, ale v podstatě o veřejnoprávní korporaci, která má dohled na kvalitu v tomto případě lékařské péče," shrnul zdůvodnění nálezu ústavního soudu jeho mluvčí Michal Sojka.

Ústavní soud nedokáže říci, zda Lékařská komora je věřejnoprávní, či není. Prý v "v podstatě je", ale tak je nebo není? Dohled a povinnost státu je v našem případě "delegována" na soukromé sdružení, které ale není pod pravomocí státu! Chucpe ...

Povinné členství v komorách v Česku.

Soudce Ústavního soudu Kůrka nevyhověl stížnosti senátorů. Tvrdí, že "profesní lékařská komora je jiným typem sdružování než například klub turistů. Nejde o sdružení zájmového typu, ale v podstatě o veřejnoprávní korporaci, která má dohled na kvalitu v tomto případě lékařské péče."

Ústavní soudce podle mého názoru rozhodl tak, jak se to naučil za dob svého školství na Komunistických školách před rokem 1989. Toto a mnoho jiných rozhodnutí ÚS jen dokazuje, že v Česku právní stát není a hned tak nebude. V Právním státě totiž není možné o jednom meritu tvrdit jednou tak, že je zájmovým typem a vzápětí že je veřejnoprávním!

Tak jak to tedy soudče Kůrko je? Lékařská komora je veřejnoprávní, nebo není veřejnoprávní? Tuto odpověď by měl Ústavní soud pokud má být jeho rozhodování na úrovni právního statutu zodpovědět a jednoznačně - ANO / NE . Není jiná alternativa, žádné "ale v podstatě" ani nic podobného, obvyklého ze stylu vykecávávní našich bývalých i současných politiků.

Grand odbornosti? ČLK je prý jediným orgánem, který může hrubou odbornou chybu lékaře postihnout, ha, ha, ha. K tomu se vyjadřovat nebudu, každý občan ČR o tom ví své a ředitel právního oddělení ČLK Mach může na toto téma mlžit o 106 jak bude chtít, nikdo mu neuvěří. To ale není podstatné, podstatné je, že ÚS ČR neplní své povinnosti z Ústavy ČR a ze zákonů souvisejících a nepřispívá k právnosti v Česku ani omylem.