Něž Martina Bursíka, tak raději Petra Uhla do čela Strany zelených!

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Zelení inženýra Petra Uhla, Zdroj: PUP ČTK BIS E-MAIL, Vydáno dne: 14. 08. 2005

Jak jsem nedávno psal, tak od Martina Bursíka jako příznivec Strany zelených jsem nevidel a nevidím žádnou prospěšnou práci, žádné zprávy v e-mailu, žádné vyjadřování se k událostem ve SZ a žádnou osobní polemiku s ostatními členy SZ. Pokud někde vystupuje, tak výlučně a účelově jen tam, kde se „hraje o body“, tedy jen na významnějších akcích SZ typu Republikové Rady a pod., nikoliv v běžném životě strany! Podle agentury PUP s Uhlem získá SZ 5,9% a s Bursíkem 3,6%!

Nesouhlasím s názorem několika málo lidí, straníků Strany zelených s návrhem na předsedu SZ Martinem Bursíkem. Pokud členové Strany zelených nechápou potenciál Jana Beránka, což považuji za závažnou a hrubou politickou chybu a žádají si změnu ve vedení strany a bude jich víc jak 50% na mimořádném sjezdu strany, pak apeluji na to, aby kandidoval inženýr Petr Uhl a byl volen, čímž jako příznivec jej navrhuji na funkci předsedy Strany zelených. Jeho nezanedbatelné zkušenosti a zásluhy a jeho neustálé kverulantství proti kde komu ze současného establišměntu je mnohonásobně cenější, než nějaké krátké a chabé působení Martina Bursíka již v jedné oficiální vládě ČR. Jak jsem nedávno psal, tak od Martina Bursíka jako příznivec Strany zelených jsem nevidel a nevidím žádnou prospěšnou práci, žádné zprávy v e-mailu, žádné vyjadřování se k událostem ve SZ a žádnou osobní polemiku s ostatními členy SZ. Pokud někde vystupuje, tak výlučně a účelově jen tam, kde se „hraje o body“, tedy jen na významnějších akcích SZ typu Republikové Rady a pod., nikoliv v běžném životě strany!

Inženýr Petr Uhl je daleko aktivnějsí a přístupnější, byť já osobně se s ním mnohém neshoduji, ale pro mne je rozhodně přijatelnější jako budoucí předseda SZ. Volte Petra Uhla !!!

Robin K. Hájek

This is a forwarded message

From: Claudie Nikolajenková

Date: Sunday, August 14, 2005, 1:50:39 PM

Subject: CF [Fwd: Straně Zelených a přátelům ]

===8<==============Original message text===============

Ano, videla jsem dnesni Otazky Vaclava Moravce 14.8.2005 jakoz i sleduji "Prazskou vyzvu" i predchozi "libereckou vyzvu". Jana Beranka shledavam demokratem i ve "sve" strane zelenych, jakkoli to nema jednoduche se s nazory nekterych clenu ci mistnich organizaci /"Uhlovce" vynechavam/ ztotoznit. Je skoda ze se rozhodl nekandidovat jiz na predsedu. Je vzdelany, uvazlivy a energicky clovek. S proflalkym prohnanym Zeleznym,ktery se znamostmi a penezi protrel az do europarlamentu, jeho zlodejskou "vynikajici organizatorkou" Janou Volfovou, ktera se nestydi mladez a deti okrast a pusobit ve strane Nezavisli demokrate jako organizatorka a propagandistka a s rovnez lobyistickym zkusenym Kaslem /viz lobby architektu/ to urcite pod praporem liberalne-rude vlajky SZ daleko dotahne.

Nedivim se ze Jan Beranek pro priste odstupuje z kandidatury na predsedu SZ. Myslenka spolecne "volebni strany" jako takova je schudna v nasi situaci, jako protivaha etablovanym stranam v parlamentu, ale charakterni lide jaksi chybi. Ocenuji program, ktery Jan Beranek prednesl a skutecnost, ze klade duraz na demokratickou budoucnost a lidska prava. Nebal se toto proslovit verejne do oci spolecnosti rozjitrene a cilene rozestvane kauzou CzechTek, ktera svym vyznamem presahuje ony rany pri ni utrzene na obou stranach, a jen odhalila dlouhodobe hnisajici ranu zivenou jak ODS, CSSD a hlavne ze zalohy zakerne komunisty. A pripoctu-li aktualni, dosud neobjasnenou zpravu o padu Boingu miriciho do Prahy za onech podivnych okolnosti v doprovodu dvou stihacek /sic!/ nezbyva mi nez rici: Buh s nami! Mozna zanedlouho nebude politickych stran zapotrebi, nebude ani volicu a zbytek obyvatelstva bude zpacifikovan a armada a policie mobilizovana na potlacovani nepokoju.

Nebude třeba reforem, duchodovych, zdravotnich ani skolstvi, kazdemu pujde o hole preziti. Toto nebezpeci presahuje nasi ceskou kotlinu s nasimi lokalnimi politickymi i hospodarskymi a socialnimi, jiste pro nas v nasem meritku dulezitymi problemy. Asi takto si dovedu predstavit neprilis vzdalenou budoucnost. Myslim pritom nejen na ma vnoucata, ale i na ty nenarozene deti, ktere se chystaji na ten nas svet, jaky jsme jim ho pripravili a zda je vubec nejaka budoucnost ceka. Prala bych si aby ji dokazali zmenit.

Claudie Nikolajenkova