Bis se bojí prozrazení svých zdrojů a způsobu práce s nimi (Záminka).

Autor: BazMyslik <bazmyslik@napismi.cz>, TĂ©ma: Z pera dopisovatelů, Zdroj: PUP, E-MAIL, ČTK, Vydáno dne: 21. 10. 2004

Názor na snahu BIS „utajit proces s Hučínem" před veřejností i proti přání parlamentní komise.

Bis se bojí prozrazení svých zdrojů a způsobu práce s nimi (Záminka).

Náměstek šéfa BIS Jaroslav Jíra to řekl členům sněmovní komise pro kontrolu BIS naprosto jasně: ,,Zájem služby samozřejmě je, aby se operativní, zpravodajské postupy neprojednávaly na veřejném zasedání a abychom to, co musíme chránit, to znamená naše zdroje a práci s nimi, veřejně neprojednávali“. Tolik „nezávislý“ deník PRÁVO (20. 10. 2004)

Marně doufali někteří poslanci, že nastane v jejich jednání s vedením BIS alespoň malý pokrok, aby alespoň část soudního procesu s bývalým důstojníkem civilní kontrarozvědky Vladimírem Hučínem mohla být veřejná. Tůdle, holoubkové, to by se nám soudruh Felix Dzeržinský ještě z hrobu vysmál - pomyslí si leckterý z jeho nohsledů - (tvářících se jako demokracie sama) proniknuvších skrze děravé prověrky a protekci svých kamarádů z počátku devadesátých let minulého století - do řad naší policie i soudnictví. Jak je možné, že vrstva dosazených ale občany nezvolených lidí v BIS, policii ČR a v soudnictví má u nás větší právo než občan, poslanec či senátor?

Žijeme opravdu v divné době, jako bychom si navzájem nerozuměli. Pokud mi to přece jen trochu myslí, nenabyl jsem přesvědčení, že se u soudu s Hučínem budou projednávat zdroje a zpravodajské postupy, ale naprosto běžná causa až šestinásobného provinění dnes již téměř čtyři roky řadového občana. Vždyť co vlastně nesmí slyšet občan a volič legislativců ČR? Jsou snad metody práce se zdroji BIS a její operativní postupy v rozporu s naší legislativou či, nedej Bůh, s „Listinou lidských práv a svobod“? A nebo, že by našemu státu hrozila válka a prozrazení výše uvedených tajemství by mohlo přiblížit vítězství nepříteli a nám způsobit porážku? O žádném takovém nebezpečí, ani o nějakém jiném ohrožení státu nevím, pokud to ovšem není následující sdělení BIS:

,,Pravicoví i levicoví extremisté se podle Bezpečnostní informační služby radikalizují“. BIS také odhalila plán pravicových extremistů na krádež zbraní a munice. Zaregistrovala i výzvy k ozbrojenému boji, které by mohly sílit. Levicoví radikálové zase stále více usilují o sjednocení všech levicových hnutí, včetně KSČM. Odmítavý postoj k EU dokonce přivedl oba tábory extremistů k navázání spolupráce. Jako příklad uvádí BIS loňský pražský Mezinárodní eurokritický kongres. Lidové noviny, 14. 10. 2004, čtk

A máme to tu. Když od počátku „Devadesátých“ let minulého století upozorňoval důstojník BIS V. Hučín na vzestup levicového extrémismu, byl obviněn a nyní souzen, že ,,vyvolával v lidech pocit ohrožení levicovým extrémismem“. A to si někdo ze současného vedení BIS myslí, že levicové a pravicové extrémistické hnutí vzniklo teprve včera? Nedovolil bych si podceňovat vedení BIS, ale spíše bych zde viděl úmysly podepřené snahou, znemožnit veřejný proces proto, aby při tomto veřejném projednávání nevypluly na povrch skutečnosti o hegemonii starých zločineckých komunistických struktur v našem mocenském systému od r. 1989 po dnešek.

A to je více k pláči než k optimismu. Přesto zbývá naděje -příští volby. Občané, nezůstávejte doma a konečně rozhodněte, zda chcete dál posluhovat komunistům a jejich zločinné ideologii, nebo si zvolíte čestný zastupitelský sbor a orgány státu přístupné každému z Vás.

20.10.04

Ing. Emanuel O N D R A, Přerov